Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija Hernia femoralis??

Hernia femoralis??

Pozdravljeni!

Na vas sem se obrnil, ker imam bolečine v trebuhu in dimljah.

Maja 08 sem dobil na treningu udarec v moda. Pojavil se je hematom, kar je bilo razvidno tudi na UZ. Prvih 14 dni je zelo bolelo, nato se je stanje umirilo.

Ko sem avgusta 08 spet začel s treningi so se ponovno pojavile bolečine, le da tokrat v dimljah. Bolečine so se pojavile občasno. Novembra sem opravil UZ, na kater je bilo ugotovljeno, da imam začetno ingvinalno hernijo. Bolečine so bile dokaj močne, zato sem v decembru prekinil z treningi.

Vendar tudi, če nisem opravljal treningov sem imel bolečine. Vedno na desni strani, pod rebri in v dimljah.

5.1. sem opravil še en UZ trebuha. Ugotovljeno je bilo, da je UZ celotnega trebuha OK, le da v začetni fazi femoralna kila.

Nato sem 30.01. opravil pregled pri kirurgu, ki je ugotovil naslednje:

Status loc: abdomen v nivuju prsnega koša, stena mehka, zmerno palpatorno občutljiv celotni desni rob m. rectus desno, brez tipnih herniacij, ingvinalno in femoralno prav tako ni tipnih herniacij tudi ob napenjanju. Palpatorno nekoliko občutljiv pubični tuberkel, oz. narastišče adduktorne muskulature.

Zdravljenje: Svetujem omejitev intenzitete treninga, ev. NSAR. V primeru vkleščenja kontrola takoj. Trenutno ni znakov za femoralno kilo.

Sam opažam, da imam nekoliko večje težave v primeru, da jem hrano, ki me napne. Trenutno se ca 3 tedne ne ukvarjam z športom, pa me še vedno močno boli.

Zanima me, ali je možno, da je kaj drugega narobe (črevesje,..) oz. bi bilo potrebno opraviti še kakšen pregled. Če sem kirurga dobro razumel, pravi da imam vneto narastišče mišice v območju dimelj in celotne ”čokolade” na desni strani trebuha.

Prosim za vaš pogled na stanje ter se vam že v naprej zahvaljujem.

Lep dan!

Spoštovani!
glede na izvid kirurga menim, da dodatne preiskave zaenkrat niso potrebne. Z izrazom “čokolada” je verjetno mislil trebušno muskulaturo – mm. rectus abdominis. Z navodili se strinjam, nekoliko moti le, da ne ugotavlja znakov za kilo, a vseeno omenja vkleščenje. Morda gre le za začetno kilo, vidno le na UZ, take se še ne operira…Težko vam odgovorim na vsa vprašanja, ker stanja ne poznam. Če se težave ne bodo v tednu ali dveh zmanjšale, se naročite na kontrolo.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close