Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija Popkovna kila?

Popkovna kila?

Spoštovani!
Ko sem prvič rodila, mi ni šel popek nazaj. Bila sem na pregledu v bolnici Petra Držaja in zdravnik je ugotovil manjšo popkovno kilo. Mi je niso operirali, ker sem bila ponovno noseča. Sedaj imam približno sedem mesecev starega drugega otroka, ki se še vedno doji in seveda moj popek še vedno prav grdo ven štrli. Kot en zgrbančen majhen krompir. Imam tudi veliko strij okoli tega popka. Zanima me, kdaj je primeren čas za operacijo, koliko časa si hospitaliziran in ali bo moj popek po operaciji zlezel nazaj na svoje prvotno mesto?
Vse skupaj je res neestetsko in ne verjamem da bom še kdaj nosila dvodelne kopalke.
Lep pozdrav.

Verjetno bi bil sedaj pravi čas, da se prijavite za operacijo. Čakalne dobe so nekje od 3-6 mesecev in takrat bo primeren čas za operacijo, pri kateri se lahko nekoliko estetsko popravi tudi popek. Predvidoma ste 1-2 dni v bolnici, 24 ur po operaciji pa naj nebi dojila…

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Kaj pa dvigovanje bremen po operaciji? Koliko časa je potrebno mirovati? Kaj pomeni “nekoliko estetsko popravi popek” – bi bilo boljše če bi šla na lepotno operacijo popka ali bo popek skočil nazaj noter po operaciji popkovne kile na petra držaja? Tudi če nosim enodelne kopalke se sedaj vidi, da mi popek ven štrli in me je sram.
Hvala za odgovore.

nova
Uredništvo priporoča

3-6 mesecev je potrebno biti pazljiv in se izogibati dvigovanju bremen ter sunkovitim gibom. Kot sem že rekel se popek lahko estetsko popravi, v kolikšni meri pa vam lako pove kirurg ob pregledu…

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Lep pozdrav!
Imam podobne težave s popkovno kilo (po porodu ni šel nazaj na svoje mesto 9.4.2009 me čaka operacija.Zanima me ali mora za korekcijo popka biti prisoten estetski kirurg, tako kot pri operaciji nosu.
Hvala za odgovor

Spoštovana!
Operacijo popkovne kile opravljajo splošni ali abdominalni kirurgi. V nekaterih bolnišnicah in centrih je možno tudi sodelovanje plastičnega kirurga pri operaciji.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni!
Imam popkovno kilio. Sina imam starega 9 mesecev. Zgoraj ste napisali, da je potrebno biti po operaciji 3-6 mesecev pazljiv. Ali potem ne bom smela dvigovati otroka. Ali naj z operacijo še malo počakam.

Hvala že v naprej.

Spoštovani.Želela bi vaše pojasnilo o bolečini v predelu pasu,na desni strani.To bolečino, podobno krču,sem občutila že večkrat,vendar je vedno minila po nekaj minutah.Danes pa ne odneha že nekaj ur.Ker me zelo boli,sem vzela Spasmex,bolečina pa ne poneha.Moram pripomniti,da me je ta krč “prijel”,ko sem se zasmejala.Seveda me je smeh v trenutku minil.Hvala za vaš odgovor.

Spoštovana! Priporočam pregled pri zdravniku…možnih je seveda več diagnoz

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Spoštovani Mag. Mušič,

septembra lani sem imela pri vas operacijo popkovne kile (mini kile po vaših besedah), sedaj pa me zanima, če lahko normalno delam vaje za trebušne mišice, ker do sedaj nisem upala. Stara sem 29 let, občasno pa imam bolečine okoli tega predela, ampak bolečine niso močne, ponavadi če malo preveč pojem.

Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav,

Nada

Spoštovana!
Seveda, kar začnite, poizkusite sprva z izometričnimi vajami, to so tiste, ko mišice napnete pri isti dolžini..lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni,sem star 61 let in imam popkovno kilo,kar je ugotovil že moj zdravnik.Popek mi kar precej štrli navzven,nad popkom pa iomam še eno oteklino,ki me na dotik zelo boli.Ker sem se nekoliko zredil mi to še dodatno povroča bolečine in pa skrbi.Zdravnik mi je rekel,da pas še ne pride v upoštev operacijo pa po želji.Ker sem glazbenik me boli tudi med petjem.Bil sem že na operaciji žolčnika in takratni kirurg mi je obljubil,da mi bo uredil tudi popkovno kilo vendar iz neznanega vzroka takrat tega ni storil.Odločil bi se za operacijo pa me zanima koliko časa bi moral biti odsoten glede muzike.V službo mi ni treba ker sem upokojen .Hvala za odgovor.Jože

Pozdravljeni, na voljo imamo posebne mrežice za popkovne kile, ki omogočajo hitro vrnitev na vse aktivnosti (PVP mrežica). Za tako operacijo se lahko naročite v Kirurškem sanatoriju, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni dr. Mušič,

pri vas sem imela operirano popkovno kilo, po prvem porodu. Operacija je bila izvedena v lokalni anesteziji. Sedaj po še dveh porodih imam ponovno kilo, desno od popka in nad popkom, popek tudi tako grdo štrli ven.

Ponovne operacije me je zelo strah, ker me je med operacijo zelo bolelo, anestezije v hrbet se tudi zelo bojim, zato me zanima, če je možna operacija v splošni narkozi, saj to narkozo zelo dobro prenašam. Moram povedati, da me v področju kile vsak dan boli, omejuje me tudi pri športni dejavnosti, zato bi rada končno to dala popraviti, se pa bojim.

Hvala za odgovor.

Spoštovani, operacija se bo vsekakor izvedla v splošni anesteziji. Odločitev glede mrežice pa je nekoliko odvisna tudi od morebitnih želja glede nadaljnih nosečnosti, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Imam hčerkico staro 5 let, od rojstva ima popkovno kilo. Sedaj je prijavljena na operacijo, ker se ji kila ni popravila. Zanima me potek operacije, koliko časa je potem bolnišniška oskrba in koliko časa poteka okrevanje po op. pri otroku. Za odgovor se vam lepo zahvaljujem.

Spoštovani,
bistven podatek je seveda velikost kile. Predvidevam pa, da je kila manjša.
Torej bo verjetne slo za 2 do 3 dnevno hospitalizacijo. Šivi se odstranijo ali odpadejo v 1 do 2 tednih po operaciji.
Otrok naj vsaj 2 meseca ne telovadi. lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije
Objava čaka odobritev

New Report

Close