Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija Poporodna kila

Poporodna kila

Lepo pozdravljeni.

Rodila sem tri otroke in ze po prvem porodu dobila diagnozo “diastaza rektusov”.
Od zadnjega poroda je minilo 8 mesecev.Kila je precej vecja i tezje jo “drzim” z misicam,kot po prvem in drugem porodu. sem ze na cakalni listi za operacijo.
En cas sem premisljevala,da bi samoplacnisko,hkrati naredili se abdominoplastiko,da bi plasticni kirurg “nastopil”po vstavitvi mrezice.Celo menila sva se o tem z abdomino kirurgom.
Zdaj me je tega strah.
Bojim se dvigovanja koze celega trebuha in moznih zapletov…
Hkrati se pa sprasujem (in to je tudi moje vprasanje),kaksen pa bo ostal trebuh po operaciji?
Ali bom zaradi vstavitve mrezice videti “napihnjena”,ali se obseg trupa poveca?
Ali mora brazgotina segati cez cel trebuh?
Pa zanimalo bi me se,kaj vi osebno mislite o abdominoplastiki?
Ali se isplaca tvegati za lepoto in koliko je sploh to tveganje realno?

Najlepsa hvala za odgovor.

M

Lahko vam odgovorim le na nekaj vprašanj.
Estetsko se bo videz trebuh izboljšal. Mrežica se ne bo videla, lahko pa se nekoliko občuti. Dolžina brazgotine je odvisna od velikosti kile in odvečne kože, ki jo želite odstraniti.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Manana kje bi ti pa naredili abdominoplastiko in koliko stane? Koliko traja okrevanje?

nova
Uredništvo priporoča

Za pogovor o operaciji (ceni) se lahko naročite v Kirurškem sanatoriju, 014779412. V bolnici ste le nekaj dni, samo okrevanje pa traja nekaj tednov.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close