Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija koloskopija

koloskopija

Spoštovani doktor!

Pred pol leta sem imela koloskopijo in ni uspela zaradi neznosnih bolečin.
Zanima me, če kje v Sloveniji opravljajo koloskopijo pod narkozo.
Znano mi je, da v tujini če je prva neuspela jo opravijo pod narkozo.
Tudi v oddaji na slovenski televiziji ste doktorji priznali, da v 3o% primerov ne uspe bodisi zaradi zožitve, zamotanega ali vnetega črevesja.
Kaj narediti v takem primeru?
Najlepša hvala za vaš odgovor in veliko delovnih uspehov.

Seveda se da opraviti preiskavo v narkozi. Za tako izvedbo preiskave se je potrebno predhodno dogovoriti s preiskovalcem in ge opozoriti, da prvič preiskava ni uspela.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdravljeni!
Zanima me, koliko lahko pacijent pripomore k uspešnem pregledu pri koloskopiji?
Koliko mora biti črevo očiščeno?
Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana!
Oprostite zaradi dolgega čakanja. Bolnik pripomore zelo veliko k uspešni preiskavi. Izredno pomembno je čiščenje, saj brez tega preiskava ne more biti popolna. Pomembna pa je tudi motivacija in sodelovanje, saj preiskava spada med tiste težje, ki so lahko tudi neprijetne, saj ob slabi preglednosti ali izrazitih prevojih črevesja, lahko traja tudi eno uro…

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

pozdravljeni prosim ce mi lahko poveste ali je ce bolnik zahteva narkozo za koloskopijo to upoštevano in mu jo naredijo in kje prosim za hiter odgovor ker je nujno .hvala in lep pozdrav

..ko boste urejevali za datum povejte, da prosite za kolonoskopijo z premedikacijo ali anestezijo…kaj vam lahko omogočijo je odvisno od izvajalca.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close