Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Keglove vaje ali laser?

Keglove vaje ali laser?

Pozdravljeni,

stara sem 38 let in sem dvakrat rodila, otroka sta stara 4 in 2 leti. Imam težave s SUI že od prvega poroda. To pomeni, da niti 2 koraka ne smem preteči, niti hitro hoditi, niti počepniti se ne smem, saj moram potem obvezno zamenjati hlačke., ker meni ne uide samo nekaj kapljic urina. Zanima me, ali je laserski poseg zadnja možnost, torej, da moram prej redno delati Keglove vaje, ali pa se “lahko” za laserski poseg odločiš že prej. Sama sicer res ne delam Keglovih vaj. Sem se slab mesec trudila, kakor hitro pa recimo 1 teden nisem delala, se je poslabšalo nazaj. Je pa res, da je vseeno malo boljše. Naj še povem, da tudi pri spolnih odnosih imam občutek, da se to čuti, pa tudi s tamponi imam težave, saj mi manjši drsijo počasi ven.

Hvala za pomoč.

Pozdravljeni Armena!
S keglovimi vajami krepimo mišice na medeničnem dnu. Z laserjem pa popravljamo vezivna tkiva. Za preprečevanje uhajanja urina ob nenadnem pritisku v trebuhu odigrata vlogo obe tkivi. Mišice in vezivno tkivo delujejo podobno kot trampolin. Elastike predstavljajo mišično tkivo, platno na sredini pa vezivno tkivo. Elastike in platno skupaj delujejo tako, da mi lahko izpeljemo akcijo. Če je platno razvlečeno, so lahko elastike še tako čvrste, pa ne bomo mogli skočiti.
Na medeničnem dnu se dogaja podobno. Pri hitrem povečanju tlaha v trebuhu, bi refleksno mišice morale pritisniti ploščo vezivnega tkiva ob sečnico. S to refleksno akcijo, se poveča pritisk v sečnici, ki zadrži odtekanje urina.
Keglove vaje so pomembne za zdrava mišična tkiva, mi pa z laserjem popravljamo vezivna tkiva. Skupna akcija obeh pripelje do uspešnega zadržanja urina in kontinence.
Pri zdravljenju inkontinence popravljamo tudi nožnico v celoti.
Z zdravlenjem z neinvazivnimi metodami nikoli ni za čakat. To bi bilo podobno, kot bi vam svetovala, da s Keglovimi vajami še malo počakajte, da bo bolezen napredovala.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Zahvaljujem se za vse dosedanje odgovore, me pa še zanima, glede na različne informacije, v kolikšnem času po posegu lahko imaš spolne odnose, se kopaš v bazenu in dviguješ težka bremena. V glavnem piše 1 teden. A to drži?

nova
Uredništvo priporoča

Po laserskem posegu odsvetujemo spolne odnose, kopanje v bazenih in težjo fizično aktivnost še en teden do 10 dni.
lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

http://www.cosmopolitan.si/zdravje/kako-v-enem-mesecu-popolnoma-odpraviti-uhajanja-urina/

Dober clanek

New Report

Close