Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza urinski kateter – posledica?

urinski kateter – posledica?

Pozdravljeni.

Prejšnji teden sem bila operirana na kolku, in sicer artroskopsko. Po operaciji nisem mogla urinirati v kahlo, zato so mi po šestih urah zadrževanja namestili urinski kateter. Imela sem ga približno 6 ur, nato so mi ga odstranili. Pri sami namestitvi me ni nič bolelo, medtem ko mi je pri odstranjevanju sestra cevko zelo grobo potegnila cevko ven. Od takrat imam na predelu sramnih ustnic in klitorisa vse omrtvičeno. To sedaj traja že 6 dni in ne gre niti malo na bolje.
Prosim, če mi lahko poveste ali je to normalno po uporabi katetra ali je morda kaj narobe.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni Orion Lady!
Mislim, da urinski kateter ni kriv za občutek omrtvičenosti v predelu sramnih ustnic in klitorisa. Če bi šlo za poškodbo zaradi “grobe” manipulacije s katertrom, bi imeli bolečine. Tudi infekt je možen pri uporabi katetrov, pa tudi ta ne povzroči občutka omrtvičenosti.
Ne vem natančno kako je operacija potekala (vrsta anestezije, itd..), a možno je, da je bil med operacijo prizadeto senzibilno živčevje, ki oživčuje predele vulve. Če se stanje ne bo popravilo predlagam, da se na pregledu pogovorite z lečečim kirurgom.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close