Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Pogosto uriniranje

Pogosto uriniranje

Spostovani,
Ne vem, ce ste pravi naslov za moj problem… Stara sem 42 let, 2x rodila, ze cetrto leto imam mireno. Problemi so se zaceli leto nazaj. Vsako noc se zbudim, ker imam obcutek in bolecino polnega mehurja. Ko ga izpraznim vedno ugotovim, da je le najvec pol poln. Tudi cez dan se mi veckrat podobno zgodi. Preiskava urina je bp, tudi ultrazvok trebusne votline ni nicesar pokazal. Sec v mehurju po izpraznjenju ne ostaja. Ker imam nekaj belega toka, sem bila tudi pri ginekogu, ki mojih problemov uriniranja ni povezal z ginekoloskimi. Ginekolog mi je vzel bris na glivice oz. bakterije in ni ugotovil nic posebnega. Ultrazvoka mi ni naredil. Nocno sprehajanje do stranisca res ni prijetno, ker pogosto tezko zaspkm nazaj. Z uhajanjem urina pa doslej se nisem imela problema. Ali mi morda lahko pomagate s kaksnim nasvetom oz. me napotite do zdravnika ki bi mi lahko pomagal.
Hvala in lep pozdrav.
Tea

Pozdravljeni Tea.K!
Opisujete simptome prekomerno aktivnega sečnega mehurja. Pogosto siljenje na vodo ali nujo po uriniranju imenujemo urgentna inkontinenca. Urgentno inkontinenco večinoma zdravimo medikamentozno, z zdravili. Vaš ginekolog je pravi naslov za potrditev diagnoze in njeno zdravljenje. Žal pa vam moram napisati, da je zdravljenje dolgotrajno in le z veliko vztrajnosti uspešno. Dokazano je, da so enako uspešne vaje avtogenega treninga, kot samo zdravljenje z zdravili.
Pomembno je, da bolezen začnete zdraviti čimprej.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close