Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Operacija hemoroidov in zadrževanje blata

Operacija hemoroidov in zadrževanje blata

Kako pogosto se dogaja da se po operaciji hemoroidov zmanjša možnost zadrževanja blata. Sicer ne v smisli da ti blato uide ampak da ga ne moreš več zadrževati dolgo časa.
V zadnjih letih sem imel nekaj podvez (5) notranjih hemoroidov ter enega zunanjega in s časoma sem opazil da vse težje daljši čas zadržujem blato. Problem je v tem ker veliko potujem in seveda na avtobusih letalih ali drugem prometu ne moreš vedno takoj na WC. Pred temi operacijami nisem imel težav z zadrževanjem blata tudi daljši čas zadnje čase pa opažam da je čas po vsaki operaciji hemoroidov krajši.
Trenutno je tako, da moram najti wc v nekaj minutah drugače zna biti problem ne vem pa kaka bi bila situacija če bi imel res mehko blato ker v tem primeru vprašanje če bi ga sploh lahko zadržal. ko sem bil pri proktologu je rekel da ni videti kakih težav ( razen povečani hemoroidov).

Če ima kdo kake izkušnje s tem na dan z njimi.

Pozdravljeni!
Tako hemeroidi kot težave z zadrževanjem blata imata skupen mehanizem nastanka. Gre za slabo čvrstost tkiv. Ker tkiva v ano-rektalnem predelu izgubljajo čvrstost, se vam povečujejo hemeroidi in težje zadržujete velik pritisk blata. Inkontinenca torej ne bi smela biti posledica operacij hemeroidov, pač pa imata obe težavi enak izvor.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close