Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Uhajanje urina – najstnica

Uhajanje urina – najstnica

18-letna vnukinja trpi za uhajanjem urina zaradi zmanjšane kapacitete mehurja. Bila je na terapiji, kjer so ji pokazali vaje, ki bi jih morala izvajati. Vendar jih ne izvaja, na prepričevanje o nujnosti teh vaj nas samo zdolgočaseno gleda. Zanjo je rešitev v odličnih vložkih, ki jih dobiva na recept. Spolno živeti še ni začela in prav tega nas je strah: kakšne bodo njene prve spolne izkušnje, če bo naletela na fanta, ki za njeno težavo ne bo imel razumevanja? Saj ji lahko voda uide tudi med spolnim odnosom? Na to temo ne najdem nobenih informacij. Kako je s tem in kaj nam svetujete? Hvala.

Pozdravljeni!
Razumem vaše skrbi in vendar se lahko le obe strinjava, da vaša unukinja nima težav, če jih ona ne razpozna kot težave. Ko bo menila, da jo uhajanje urina moti, bo sama poiskala pomoč. Vnaprej težko rešujemo težave, ki jih morda nikoli ne bo imela.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Spoštovani!

Stara sem 14 let in v zadnje pol leta mi je že 4-krat ušlo. Ampak ne samo po nekaj kapljic,ampak do izpraznitve mehurja. Vedno takrat, ko sem se smejala. Občasno sem tudi opazila, da imam hlačke malo mokre. Prebrala sem, da gre verjetno za stresno inkontinenco. Ali moram nujno do zdravnika? Je za to potrebna operacija ali samo kakšna zdravila ali izvajanje keglovih vaj?

Hvala in lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena X123!
Malo verjetno gre pri 14 letni deklici za stresno inkontinenco. Bolj verjetno gre za prekomerno aktiven mehur in še to je pri tvojih letih le prehodno stanje.
Ker se pri tvojih letih začne tvoriti obilnejši izcedek iz nožnice, bodo spodnje hlačke večkrat vlažne ali “mokre”, kot si se sama izrazila. To ni nič hudega, zato pa nas mame učijo, da spodnje hlačke zamenjamo vsak dan.
Keglove vaje so zelo dobrodošle. Več kot v mladosti naredimo zase, bolj se nam obrestuje v kasnejših letih.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close