Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza pogosto odvajanje urina

pogosto odvajanje urina

Ne vem, če moja težava sodi na ta forum, pa vseeno.
Zadnje čase opažam, da moram zelo pogosto na vodo. Moj način življenja je enak, pijem približno enake količine tekočine, prehrana se ni spremenila.Ponoči moram približno trikrat na stranišče, do nedavnega nikoli ali redko. Težava je tudi med spolnim odnosom, ker me v fazi vzburjenja, ko še ni prišlo do penetracije, močno tišči na vodo in morava vedno prekiniti predigro vsaj enkrat. Nimam nikakršnih bolečin v predelu mehurja.Kaj bi to bilo?
Lep pozdrav.

Spoštovani!

Da, vaša težava sodi v ta forum, saj so težave, ki ste jih opisali že lahko ena vrsta urisnke inkontinence, zato vam svetujem, da čim prej pristopite k zdravljenju, saj sama od sebe ne bo izginila. Svetujem vam, da pred spanjem ali pred spolnimi odnosi izpraznite mehur, saj ženskam velikokrat urin uide med spolnimi odnosi, kar pa vsekakor ni prijetno za nobenega izmed partnerjev. Opisana težava se zdravi s treningom mehurja in z zdravili, ki jih vedno predpiše zdravnik. Priporočam tudi, da poprosite vašega zdravnika za preiskavo urina Sanfornd, tako, da lahko izključite vnetje mehurja. Čeprav je osnovni simptom vnetja mehurja pekoč urin ob uriniranju, pa vendar tega simptoma nimamo vse ženske. Vnetje mehurja pa lahko povzroči tudi pogosto uriniranje. Seveda pa priporočam tudi izvajanje Keglovih vaj.

Z lepimi pozdravi,
Lorena Meglič, predsednica Društva Mena Maribor
Tel.: 02/320 20 75; 040 462 029

************************************ http://www.drustvo-mena-maribor.si Tel: 02-320-20-75 GSM: 040-462-029

Spoštovani,
pred 15.leti so mi odstranili maternico in jajčnika. Stara sem 68 let. Leta je bilo v se ok.

Pred približno 4 leti pa sem začela zelo pogosto urinirati, nekaj časa ponoči samo enkrat, potem dvakrat, sedaj pa občasno tudi trikrat. Urin ni pekoč, sem pa zadnje mesece opazila,
da imam ponižan NAJVERJETNEJE JE TO MEHUR, KI GA OTIPAM. VSAJ MISLIM, DA TO JE MEHUR, KER
SEM GLEDALA NA INTERNETU SLIKO, BI LAHKO BIL.
PO URINIRANJU S TOALETNIM PAPIRJEM IN S PRSTOM POTISNEM NAZAJ IN TAKO DO NASLEDNJEGA
URINIRANJA. oTIPAM KOT, DA JE MALO ROBATO, JE MEHKO IN NI ZATRDLINA.
JAZ VSAJ MISLIM, DA GRE ZA PONIŽANJE MEHURJA.
PROSIM ZA ODGOVOR.
LEPO POZDRAVLJENI.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Svetujem vam pregled pri vašem ginekologu, ki bo ugotovil ali gre za zdrs mehurja. Po pregledu vas bo najverjetnene napotil na ginekološki oddelek ene izmed bolnišnic, kjer bodo vašo težavo operativno odpravili in menim, da bo potem tudi vaša težava s prekomernim uriniranjem odpravljena.

Lepo vas pozdravlja

Lorena Meglič, predsednica Društva Mena

************************************ http://www.drustvo-mena-maribor.si Tel: 02-320-20-75 GSM: 040-462-029

Pozdravljeni!

Stara sm 24 let in imam že dje časa problem z odjavanjem vode .Na vcju sem vsake pol ure, ponoči tudi do 3x na noč. Pred spanjem vsaj 2 uri ne pijem, oziroma največ 3 manjše požirke. Lulanje ni pekoče. Je pregled pri zdravniku nujen? Hvala za odgovor.

Pozdravljeni PiK.ica!
Pregled pri zdravniku ni nujen je pa zelo priporočljiv. Predvsem morate ugotoviti ali gre za vnetje sečil.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Tudi sama pogosto hodim na stranišče. Že kar nekaj let,stara sem 30. Ker me ni nikdar kaj peklo ali bolelo, sem nekako sama pri sebi zaključila, da pač ker spijem veliko tekočine,grem tudi velikokrat na wc.

Vseeno pa opažam, da mi je to tudi kot neka “razvada”. Vedno ko grem na wc namreč nekaj priteče, pa to niso le tri kapljice. In potem včasih hodim na wc na vsake pol ure,včasih pa seveda tudi na 2-3, čisto odvisno. Ponoči ne hodim na wc,oziroma zelo občasno in izjemoma. Imam pa pred spanjem skoraj “ritual” – v kopalnici grem najprej na wc, potem si umijem obraz/zobe itd.in tri minute kasneje grem še enkrat na wc,kot da se ne bi izpraznila do konca že prej.

Ker sem zadnje pol leta brezposelna in sem doma, grem tudi lahko večkrat na wc in se s tem ne obremenjujem. Bi šlo lahko za vnetje, tudi če me nič ne boli? Kaj pa če ni vnetja – gre mogoče le za razvado,ker sem doma in grem velikokrat na wc (ker kot že omenjeno vedno kaj priteče) in bi morala zavestno držati v sebi,dokler res ne zdržim več? Je potreben obisk zdravnika? Hvala

Pozdravljeni Milka3!
Kar opisujete je oblika prekomerno aktivnega sečnega mehurja, ki ste jo povsem pravilno opisali, kot nadležna “razvada”. Mehur je rad poln. Glavna vloga mehurja v telesu je zbiranje iz zadrževanje urina. Bolj kot je poln, manjši pritisk je v mehurju, manj vas neprijetno tišči. Če ga boste navadili, da je raje prazen, kot poln, vas bo opozarjal že pri nekaj kaplicah urina. Zdrav mehur lahko zadrži zelo veliko urina.
Prej ga boste navadili nazaj k njegovi osnovni nalogi, zadrževanju urina, prej boste ozdravljeni neprijetnega občutka.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close