Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Inkotinenca povezana s hrbtenico

Inkotinenca povezana s hrbtenico

Pozdravljeni,
stara sem 44 let. Zadnje leto opažam, da mi uhaja par kapljic urina, ob tem pa ne čutim tiščanja na vodo. Kapljico začutim, ko je že zunaj. To se mi dogaja kadar recimo samo stojim, sedim… Ob naporih mi urin ne uhaja. Niti pri dvigovanju bremen, kihanju… nič. Že nekaj let imam težave s spodnjim delom hrbtenice, dostikrat čutim poteg skozi išiasni živec, do prstov na nogi. Zaradi tega nisem nikoli bila pri zdravniku niti ne jemljem nobenih zdravil. Po večini gre za neprijeten občutek, še zlasti ko sedim. Ali je inkotinenca res povezana s hrbtenico in ali se na MR LS2 vidi vzrok za uhajanje urina?
Hvala za vaš odgovor

Pozdravljeni Malinabb!
Za telo in zaporedje živcev, ki izhajajo iz hrbtenice je medenično dno in mehur najnižja točka. Za sesalce, ki hodijo po vseh štirih, si to lažje predstavljate. Za njih sta zadnjica in rep najbolj oddaljeni oživčeni točki od glave. Živčno nitje za mehur izhaja iz hrbtenice pod nitjem za spodnje okončine (n. ischiadikus ali išijas). Preprosteje povedano, če je okvara v višini za bolečine povezane z bolečinami v križu in nogi (išijas), to vpliva na mehur. Ne verjamem sicer, da se to zgodi v zgodnjih stopnjah bolezni, konkretno tudi pri vas ne, je pa dobro razčistiti bolečine v hrbtu.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close