Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza financiranje oz. placilo zdravljenja

financiranje oz. placilo zdravljenja

Pozdravljeni!
Nikjer nisem zasledila da bi zzzs kril stroske zdravljena inkontinence tudi pri drugih neoperativnih metodah ( laser, elektrostimulacija). Ker sem stara 34 let in obstaja moznost ponovne zanositve menim da operacija ne bi bila smiselna, pa tudi laser metoda je tako prehvaljena, da me zanima ali obstaja mogoce vsaj delno financiranje iz srani zzzs sploh za nizjo starost pacientov. V enem clanku (bioviva) sem zasledila da zzzs financira nakup tens elektrostimulatorja, vam je mogoce to kaj znano ali lahko podate dodatne informacije o tej metodi zdravljenja?
Najlepsa hvala za odgovor in pomoc!

Pozdravljeni Alenkahope!
Strinjam se z vami, da bi bilo financiranje neoperativnih metod zdravljenja inkontinence zelo dobrodošlo, če ne celo nujno v nekaterih primerih.
Elektrostimulacija mišic medeničnega dna se pri nas izvaja na napotnico, ZZZS jo financira. Vaš ginekolog vam izda napotnico za 10 obiskov fizioterapevtke, ki elektrostimulacijo izvaja. Zavedam se, da to ni veliko, nekaj je pa le.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close