Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Uhajanje urina pri mladi ženski – PROSIM ZA ODGOVOR

Uhajanje urina pri mladi ženski – PROSIM ZA ODGOVOR

Pozdravljeni!

Stara sem 20 let, imam normalno telesno težo, gibam se sicer verjetno ne dovolj (zaradi poškodbe ramena), ampak sem vseeno večino dneva “na nogah”. Torej fizično sem nekje v povprečju. Razen še nerazjasnjenih lezij v ramenih (naslednji teden imam scintigrafijo skeleta), imam tudi nekaj ginekoloških težav (policistični jajčniki in pregrada v maternici), sicer pa sem zdrava. To je nek ohlapen okvir mojega zdravstvenega stanja.

Kot že tema foruma nakazuje, se moje vprašanje nanaša na urinsko inkontinenco. Težave z uhajanjem urina imam že od nekdaj, čeprav posebno pozornost temu namenjam šele v zadnjih letih. Ker bi lahko o tem govorila par ur, bom skrajšala svoja opažanja v nekaj točk.
1. Pogosto mi urin uhaja tudi po uriniranju. To ni samo par kapljic, ponavadi imam kar mokre hlačke, opazila sem tudi da so postale mokre tudi hlače.
2. Ponavadi spijem okoli 0.5-1l na dan, saj v kolikor spijem več kot to, nenehno uriniram (več kot 10 na dan), močno potrebo po uriniranju čutim kmalu po spiti tekočini, potreba pa je včasih tako huda, da če ne pridem do wc-ja v roku par minut, me kasneje boli mehur (ali pa mišica, ki se trudi zapreti pot urinu).
3. Kadar moram urinirati mi občasno prav tako pušča urin. Vendar najhuje je, kadar urina ne morem zadržati in se polulam. Ne dogaja se pogosto, ampak definitivno več kot 5x letno. Najhuje je, ko se mi to zgodi v javnosti (npr. na hodniku študentskega doma – hvala bogu ni nihče videl).

Ker je to zelo delikatna tema, pri zdravniku še nisem bila, niti ne vem ali so to sploh težave primerne za obisk osebnega zdravnika (da se ne bom osramotila). Lepo prosim za strokovno mnenje ali pa kakršnekoli laične izkušnje in nasvete.
Hvala!

Pozdravljeni Micmac!
Opisali ste urgentno urinsko inkontinenco ali prekomerno aktiven sečni mehur. Svetujem vam, da se s svojo zdravnico posvetujete o možnosti samopomoči ali zdravljenja. Veliko lahko naredite tudi sami s pravilnim režimom ali postopki ob nenadnem napadu tiščanja na vodo in uhajanja.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close