Najdi forum

Inkontinenca

Pozdravljeni, prosim za pomoč!
Stara sem 22let in imam probleme z zadrževanjem urina. Kljub temu da pijem zelo malo na dan grem na wc velikokrat in včasih mi tudi uide. Težave z inkotinenco sem imela že ko sem bila majhna ( močenje postelje) vendar teh težav že dolgo nimam več s pomočjo tablet ki mi jih je predpisal urolog sem nehala. Problem je tudi v tem da sem trenutno na birglah in je zadrževanje še težje. 3 leta nazaj sem imela operacijo (sarkom na kolku) bi lahko to tudi kaj vplivalo na to? Prosim za kakšen nasvet za kakšno učinkovito metodo, zdravila.. pri urologu sem bila cca 1 leto nazaj, dobila sem zdravila ker ni bilo učinka sem jih predčasno nehala jemati, s keglovimi vajami pa tudi ni bilo uspeha.
V upanju na odgovor vas lepo pozdravljam.

Pozdravljeni Sanckaaa!
Težave, ki jih opisujete imenujemo prekomerno aktiven sečni mehur ali urgentna inkontinenca. Ker gre za povečan pritisk v mehurju in ne zmanjšan v sečnici, vam Keglove vaje ne bodo pomagale prav nič. Vaje, ki so primerne za prekomerno aktivnost so druge vrste in pomenijo vaje za čimvečjo raztegljivost mehurja. Imamo še celo vrsto medikamentoznih in nemedikamentoznih načinov zdravljenja, zato vam svetujem, da se obrnete na vašega zdravnika. Operacija na kolku je pripomogla le toliko, da se veliko manj gibate in imate pri svojih 22ih letih preveč časa za stalne obiske stranišča.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close