Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza 3. laser za stresno inkontinenco

3. laser za stresno inkontinenco

Pozdravljeni,

stara sem 39. let, dvakrat rodila. Do sedaj sem bila 2x na laserskem zdravljenju inkontince. Prvič in potem po 5 tednih drugič. Moram povedati, da je občutna razlika. Zdaj vsaj lahko po stopnicah tečem in občasno skočim in kihem, Mi pa še vseeno občasno uide, sploh, ko je mehur bolj poln. Zanima me, ali je kakšen zadržek iti še tretjič na laser, glede na to, da če se prav spomnim, mi je zdravnik takrat rekel, da se lahko po 6 mesecih poseg ponovi.
In še to me zanima: ali je vseeno normalno, da ti malo uide oz. mogoče kar steče, če je mehur zelo poln in ne moreš zadržati.

hvala za odgovora in lepo pozdravljeni.

Pozdravljeni Armena!
Hvala, da ste delili vaše izkušnje z nami.
Za tretji laserski poseg po pol leta imam sama nekaj zadržkov. Lahko vam povem le podatke iz naših izkušenj. Če ne gre za večji zdrs nožnice, po tretjem posegu statistično ne dobimo tako velikega izboljšanja, da bi tretji poseg svetovali. Po tretjem posegu imamo celo nekoliko več primerov prekomerno aktivnega sečnega mehurja (urgence). To je razumljivo, saj z laserskim posegom podpremo tudi mehur, ne samo sečnice. Pojav prekomerno aktivnega sečnega mehurja je prehoden.
Pri nas počakamo eno leto in s tem damo tkivom možnost, da se v celoti popravijo. Po enem letu ponovimo poseg še tretjič, kadar je to potrebno.

Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Nazadnje ste mi svetovali, naj počakam vsaj 1 leto na tretji poseg z laserjem pri zdravljenju stresne inkontinence. Zanima me, če je to mišljeno od prvega ali druga posega, ki sta bila opravljena v 5-tedenskem razmaku?

Sedaj je 1 leto od prvega posega z laserjem. Stanje je res boljše, ker lahko tečem po stopnicah, včasih lahko celo skočim in kihnem, še vseeno pa ne morem teči (npr. se loviti z otroci ali teči za njimi), pa tudi pri kihanju mi še kdaj uide. Zanima me, ali naj se vseeno odločim za tretji poseg z laserjem? Moram pa dodati, da ne delam kegljevih vaj. Enostavno pozabim. Se bom tudi pri tem disciplinirala.

Torej menite, da je smiselno vseeno opraviti tretji poseg ali pa naj prej nekaj časa delam še kegljeve vaje?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni Armena!
Če se je stanje z lasersko terapijo izboljšalo, je to dober znak, da po enem letu lahko dodate še tretji poseg. In vendarle ni vsaka inkontinenca stresna, tudi, če se uhajanje dogaja ob skokih. Včasih telesna aktivnost sproži aktivnost mišic v steni mehurja. Mišice detrusorja se začnejo krčiti ob stimulusu telesni aktivnosti. V tem primeru vam bodo bolj kot Keglove vaje koristile vaje prekinitve aktivnosti za 10 sekund s pravilno dihalno tehniko.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close