Najdi forum

Vprasanje

Spostovani

Imam vprasanje, za katerega ste vi verjetno pravi naslov.

Zanima me kako je z UI pri multipli sklerozi. Je to ponavadi med prvimi znaki ali pride kasneje in kako se kaze?

Namrec, stara sem 35 let, po porodu – carski rez – in opazam, da imam ob kaksni aktivnosti (hoja, dvigovanje) malo mokre hlacke. Sedaj imam vlozek, barva madeza je rumeno/zeleno, predvidevam, da je urin. Ker sem imela probleme s tem, da mi ponoci roke zaspijo, se ze nekaj casa ukvarjam z raznimi crnimi scenariji.

Torej, imate morda kako informacijo kako UI izgleda pri multipli sklerozi?

Hvala!

Pozdravljeni Pika55!
Spremljajoči simptom multiple skleroze je urgentna inkontinenca. Kaže se na različne načine, kot pogosto tiščanje na vodo, motnje praznenja mehurja, nehoteno uhajanje ali nočno mokrenje.
Simptomi urgentne inkontinence se lahko pojavijo zgodaj v poteku bolezni ali pa ne.
Terapija je različna, glede na obliko pojavljanja inkontinence. Vedno lahko začnete s spremembo dietnega režima, možna pa je tudi medikamentozna terapija. Posvetujte se s svojim zdravnikom ali pristojnim ginekologom.
Nikar ne sestavljajte črnih scenarijev. Medicina je danes že zelo napredovala in dolgoročno vam lahko precej olajša simptome in s tem kvaliteto življenja.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Za vas odgovor se vam najlepse zahvaljujem! Imam pa se eno vprasanje, namrec nisem ravno prepricana, ce mi dejansko uhaja urin. Imam dnevni vlozek, ki mi ga ne premoci. Kako bi lahko vedela, da je urin? Le po vonju?

Pa se tole – UI dva meseca po CR, je to mozno ali se ponavadi zacne takoj po porodu?

Hvala lepa se enkrat za vas cas!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni Pika55!
Urinska inkontinenca se lahko pojavi kadarkoli v življenju in kadarkoli po porodu.
Po porodu imate lahko povečan izcedek iz nožnice. Od urina se loči po barvi, vonju in konsistenci.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close