Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrična in fetalna kardiologija Zgodnja morfologija in pregled srca

Zgodnja morfologija in pregled srca

Pozdravljeni.

Prejšnji teden 19.12.2013 (po ultrazvoku noseča 16 6/7) sem bila na samoplačniški zgodnji usmerjeni morfologiji ploda (predvsem pregled srca). Ginekologinja je pregledala plod, predvsem se je usmerila na srček in mi zagotovila, da je zaenkrat videti srček popolnoma zdrav. Vidne so bile štiri votline. Prilagam sliki in bi Vas lepo prosila za mnenje, če je na slikah videti res vse ok. V tistem trenutku, ko sem dobila slike in zagotovilo, da srček zgleda popolnoma zdrav, se niti nisem poglabljala v podrobnosti. Včeraj pa mi nekaj ni dalo miru in sem se zato (laično) poglobila v omenjene slike in moti me predvsem na levi strani viden manjši-krajši pretok. Je to normalno? Ginekologinja mi na ultrazvoku ni omenjala nič v zvezi s pretoki.

Že vnaprej se Vam zahvaljujem za odgovor in Vas lepo pozdravljam.

P.s.: Za pregled sem se odločila zaradi visoke namerjene NS – 3,9mm v 11 3/7 nosečnosti, pri Vas pa sem naročena 15. januarja 2014. Biopsija HR je pokazala normalen kartiotip moškega spola.

Ursa

Spoštovani,

Razumeli boste, da na podlagi dveh pripetih slik ne morem podati mnenja o tem, ali ima plod srčno napako ali ne. V kolikor imate pomisleke in vprašanja svetujem, da se obrnete na zdravnico, ki je pregled opravila.

Kompleten pregled plodovega srca, z oceno vseh morfoloških segmentov in funkcije srčne mišice ter ustreznim svetovanjem ob morebitni ugotovljeni nepravilnosti, se sicer, po mojem vedenju, izvaja samo v fetalni kardiološki ambulanti na Pediatrični kliniki v Ljubljani.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

New Report

Close