Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrična in fetalna kardiologija Leva stran srčka manjša kot desna

Leva stran srčka manjša kot desna

Pozdravljeni!

Sem v 16. tednu nosečnosti, danes sem imela UZ pregled, kjer je ginekologinja posumila, da je mogoče leva stran srčka manjša od desne. Naročila me je na ponoven UZ pregled k sebi čez 2 tedna. Zanima, me, če se pri tej starosti plodu da natančno določiti oziroma ‘opaziti’ te napake (hipoplazija)? Ali je manjša leva stran srčka združljiva z življenjem?

Hvala in lp!

Spoštovani,

nesorazmerje v velikosti levega in desenga prekata, zlasti če je očitno, je mogoče zaslediti že v 16. tednu nosečnosti. Ne pomeni pa nesorazmerje v velikosti prekatov vedno hipoplazije levega prekata – ta je lahko normalne velikosti, povečan pa je desni prekat. Vsekakor se bo to do tega, kaj se dogaja, potrebno opredeliti. V kolikor bo ginekologinja želela, da pregled opravimo tudi pri nas, bomo to z veseljem strorili.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

New Report

Close