Najdi forum

sum na vsd

Pozdravljeni!

Sem v 22. tednu in danes so mi opravili morfologijo. Še sedaj sem vsa pretresena in na pregledu sploh nisem mogla vprašati kaj pomeni sploh sum na vsd, ker sem bila vsa iz sebe. Pa tudi cisto na možganih je ginekologinja videla, tako, da ne vem kaj vse to skupaj pomeni. Opravila sem nuhalno svetlino, glede na mojo starost 41 je bil rezultat 2,4. Neinvazivni genetski test T21 je bil nerizičen za trisomijo 21 in 18. Prav tako sem od ginekologinje dobila napotnico za pediatrično kliniko, vendar sem naročena komaj za mesec dni do takrat pa bom v negotovosti. Prosim vas, da mi napišete kaj sploh pomeni sum na vds in cista na možganih mojega otročka.

Hvala vam že vnaprej in lep pozdrav,

Spoštovani,

Ker sem kardiolog se bom v odgovoru omejil samo na vprašanje glede suspektnega defekta v pretinu prekatov (vsd). Razpravljati na dolgo in široko kaj bi bilo, če bi bilo, …, nima pravega smisla, saj je potrebno najprej stanje dokončno opredeliti, se pravi diagnozo potrditi ali pa sum na napako ovreči. Z veseljem vas bom pregledal v svoji ambulanti. Strinjam se z vami, da je pri sumu na srčno napako pri gestacijski starosti 22 tednov 4 tedne čakanja na pregled absolutno preveč! Vendar, če ste dobili tak termin, temu nisva kriva ne vi ne naša ambulanta! V kolikor ginekolog pri pregledu posumi, da ima plod srčno napako, mora samo poklicati v našo ambulanto in povedati v čem misli, da je problem. Praviloma opravimo pregled v dnevu do dveh. Če pa tega ne naredi in samo napiše napotnico, dogovarjanje pa prepusti nosečnici, pa si lahko predstavljate, da je komunikacija med nosečnico in ambulanto težja – saj je izključno na podlagi suhoparne napotnice stopnjo nujnosti bistveno težje oceniti!

Svetujem vam, da jutri dopoldne pokličete v našo ambulanto (01 522 9234), razložite okoliščine in potrudili se bomo, da opravimo pregled v začetku naslednjega tedna.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

New Report

Close