Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrična in fetalna kardiologija Ali mi pripada napotnica?

Ali mi pripada napotnica?

Spoštovani,
stara sem 39 let in sem drugič noseča (19 tednov) ter imam dobri 2 leti staro hčerko. Hčerka se je rodila z močnim šumom na srčku in v porodnišnico so naju zadržali, dokler ni prišla na vrsto za UZ pregled srca pri vas na pediatrični kliniki. Če prepišem najpomembnejše iz izvida:
UZ srca: v mišičnem delu ventrikularnega septuma je viden manjši defekt z levo desnim shuntom. Mnenje: restriktiven defekt v mišičnem delu ventrikularnega septuma
Diagnoza: prekatni defekt pretina (VSD, muskularni, restriktiven): Q210

Zadeva me je takrat močno prestrašila in spravila po poporodno depresijo, saj mi v porodnišnici niso povedali drugega, kot da ne smeva domov, ker mora biti hčerka pod stalnim nadzorom.

Tokrat me je strah in bi rada opravila UZ srčka pri plodu. Zanima me, če mi pripada napotnica? Naslednji teden imam morfologijo, ki jo moj ginekolog naredi zelo na hitro, pa še slab UZ ima. Takrat bi ga zaprosila za napotnico.

Naj povem še, da nuhalne nisem opravila, ker sem šla zaradi starosti direktno na amniocentezo (prvič in tokrat).

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani,

opravičujem se vam za pozen odgovor. Enkrat sem sicer že odgovoril, že isti dan, ko ste vprašanje poslali, vendar se odgovor, iz meni neznanega razloga ni prikazal na forumu. Prav mogoče je, da se napako storil jaz…

Glede na to, da je prvi otrok imel srčno napako (čeprav, in hvala bogu, hemodinamsko nepomembno), imate povečano tveganje za rojstvo otroka s srčno napako tudi v tej nosečnosti, zato vam a priori pripada pregled v naši ambulanti. Napotnico izda lečeči ginekolog.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

New Report

Close