Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrična in fetalna kardiologija stenoza aortne zaklopke in zobek

stenoza aortne zaklopke in zobek

Pozdravljeni, našega skoraj 6 letnega dečka ste pred dnevi pregledali v kardiološki ambulanti PeK v Ljubljani. Ima stenozo aortne zaklopke, ki je blaga in hemodinamsko nepomembna.

Ker sem vas takrat pozabila vprašati o otrokovem zobku, se na vas obračam kar preko tega foruma.

Otrok ima zaradi kariesa in bolečin spodnjih kočnik odprt in se posledično lomi oz. razpada. Zanima me, če bi bilo zanj bolje, da bi zobozdravnica, ki je sicer seznanjena z otrokovo “kardiološko diagnozo”, zobek izpulila ali lahko ostane tak, kot je, torej le še nekaj škrbinic. Med ščetkanjem zobek občasno zakrvavi, do vnetja ni prišlo še nikoli.

Zanima me tudi, če lahko otrok uporablja ustno prho?

Hvala za Vaš odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani,

glede obravnave zobka v celoti upoštevajte navodila zobozdravnice. S stališča blage napake na aortni zaklopki otrok ne potrebuje posebne obravnave.

Lep pozdrav

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

New Report

Close