Najdi forum

vprašanje

Pozdravljeni!

čisto na kratko: 2008 sem rodila sina z HLHS. 2009 sem ponovno zanosila, vendar je prišlo do odmrtja ploda v petem tednu.zakaj ne vem.predvidevam pa da zaradi tetanus injekcije,saj sem bila šivana na prstu.zdaj razmišljam o ponovni zanositvi.zanima me kolikšna je možnost,da bi imel otrok napako na srčku?vem,da “statistika” kaže na 1,5% večjo možnost srčne napake pri naslednjem otroku.tudi poznam primer,kjer bo imel tretji otrok spet srčno napako (mislim,da je celo nosečnica vaša pacientka).zanima me vaše mnenje oziroma vaša izkušnja (kot strokovnjak).v koliko primerih pride res spet do napake na srčku?

upam,da nisem preveč zmedeno napisala.

hvala in lep pozdrav

Spoštovani,

kot navajate, je pri zdravem paru, ki je enkrat že imel otroka s srčno napako, tveganje da se srčna napaka (enaka ali katera druga) tudi v naslednji nosečnosti cca 2%. Če je par imel dva otoka s srčno napako, je pri naslednji nosečnosti tveganje 10%, če so bili trije otroci s srčno napako, pa je tveganje v naslednjio nosečnosti cca 50%. Takšna je statistika in pravzaprav samo tako se da odgovoriti.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

hvala za odgovor.

New Report

Close