Najdi forum

Drugo mnenje

Pozdravljeni!
V 23.tednu mi je moj ginekolog opravlil morfologijo ploda. Pregled štirih votlin ni bil mogoč, oz. jih ginekolog zaradi položaja ploda ni našel. Napotil me je na pregled v bolnišnico, da podajo drugo mnenje. Ne razumem zakaj drugo mnenje, če prvega tudi nimam.
Ali to pomeni, da lahko gre za napako? Na napotnici piše, da gre za asimetrijo srca, ki je ginekolog v ordinaciji ni omenil.
Ker sem zelo v skrbeh pred samim pregledom, vas prosim za vaš komentar na mojo diagnozo.
Hvala.

Vaše pismo zelo težko komentiram. V kolikor menite, da vam je ginekolog razlog napotitve za dodatni pregled v bolnišnico ustno pojasnil drugače, kot je to navedel v pisnem izvidu, je najbolje, da ga o tem osebno povprašate. S tem vam bo v bistvu odgovoril na vsa vprašanja, ki jih postavljate.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Pozdravljeni!
Imam podoben problem, ko na UZ zaradi neugodnega položaja ploda ni možen pregled srca. Me pa zanima, ali lahko naredim kaj sama, da se plod obrne?
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Mislim, da ne. V kolikor je lega ploda za pregled neugodna, je pač potrebno počakati, da se plod obrne oz. preiskavo ponavljati toliko časa, da je uz preglednost ustrezna.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Hvala za hiter odgovor. Bo treba res počakat, ampak raje vprašam, ker slišiš pa marsikaj čudnih nasvetov. 🙂
Lepo pozdravljeni.

Pozdravljeni,
tudi mene je moja G poslala na UV srčka ploda po morfologiji, ker ni mogla oceniti stanja, ker plod leži s hrbtom proti zunanji strani trebuha. Dejala je, da ne more oceniti vseh 4 votlin(!?!) ali nekaj podobnega…
Ali lahko to pomeni, da me je samo preventivno dala naprej na pregled v bolnišnico, ali pa je mogoče res posumila, da je kaj narobe?
A je res, da so srčne napake pri plodu tudi lahko znak za Downov sindrom?

Spoštovani,

kot sem v okviru te teme že napisal v preteklosti, je napotitve tipa “zaradi neugodne lege ploda ne morem oceniti srca” zelo težko komentirati. Vsekakor pa ne gre delati prehitrih zaključkov. Najprej ponoven pregled!

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

New Report

Close