Najdi forum

Pozdravljeni.
Na ns v 13t je bil plodov utrip 146, kar je precej nizko, zdravnica ki mi je ns delala me je povprašala po mojih težavah s ščitnico, ki so bile pred nosečnostjo izključene ker sem imela in še občasno čutim neredno bitje srca (uz srca Bp). Zanima me slednje: 1. ali lahko v nosečnosti ščitnica začne povsem drugače delovati in bi bilo potrebno še enkrat opraviti preiskavo?
2. V kakšni povezavi je moja srčna frekvenca z otrokovo oz. ali kakor koli to vpliva na plod (gin. je omenjala da ima otrok nizek utrip zato ker mogoče nisem pila kave !?)
Hvala lepa za odgovor

Srčna frekvenca 146/min v 13. tednu nosečnosti je v območju normalnih vrednosti.

Glede na to, da navajate, da so pri vas opravili testiranje funkcije ščitnice zaradi občasnega nerednega bitja srca, menim, da so zdravniki ob tem imeli v mislih morebitno povečano, ne zmanjšano delovanje ščitnice. Bolezen ščitnice se sicer lahko pojavi kdarkoli, tudi v nosečnosti.

Plodova srčna frekvenca je do neke mere seveda povezavana z vašo. Npr. če ste vznemirjeni, bosta tako vaša kot plodova frekvenca višji, enako če imate npr. povišano telesno temperaturo. Kar zadeva kave, menim, da se je vaša ginekologinja želela na nek način pošaliti. Po kavi ali dveh, bo vaša srčna frekvenca seveda nekoliko višja, enako plodova. Ampak to zagotovo ni bilo povabilo k pretiranemu pitju kave!

In na koncu še enkrat – frekvenca 146/min v 13. tednu je sicer res nekoliko manj od povprečja, vendar še vedno v normalnem območju.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

New Report

Close