Najdi forum

hiperehogen fokus

Spoštovani,

v 33. tednu so na uz zaradi suma na zastoj rasti odkrili hiperehogen fokus v levem ventriklu. Rečeno mi je bilo, da to ni nič posebnega, pa vendar me zanima ali to lahko kaže na kakšno srčno napako?

Za odgovor se Vam najlepše zahvaljujem.

Na splošno velja, da najdba izoliranega hiperehogenega fokusa v levem ali desnem prekatu tveganja za srčno napako ne poveča.

Pomembnejši del izvida, ki ga navajate, je vsekakor sum na zastoj rasti ploda. Prepričan sem, da ste se o tem z ginekologom natančno pogovorili.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Spoštovani,

na morfologiji mi ginekolog zaradi lege otroka (hrbtenica spredaj) ni mogel pogledati srčka in me je naročil čez dva tedna. Rekel je, da je tam nek hiperehogen fokus. Kaj to pomeni?

Hvala za odgovor,
prijazen pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

izoliran, hiperehogen fokus v prekatu načeloma ne pomeni nič.

V primeru drugih morebitnih opažanj, pa bo ginekolog tisti, ki bo ocenil, ali so smiselne še kakšne dodatne preiskave.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

New Report

Close