Najdi forum

"Bruhanje kisline"

Pozdravljeni,

Hčerki 7 let že od prejšnje sobote (torej približno 10 dni) dviguje kislino in jo “bruhne” ven. Pred približno tremi-štirimi tedni je prebolela trebušno virozo. Na dan, ko so se ji začele težave in dan pred tem je res pretiravala z hrano. Seveda sva odšli k zdravniku in prejela je tablete Controloc 20 mg. Danes je vzela šesto. Čez vikend se je stanje že malo umirilo, ker je bila na zeloo dietni hrani. Danes ko pa je v šoli jedla šolsko prehrano (za malico piza, za kosilo lazanja), pa je ponovno polila vsaj 10 x. Zanima me ali je to po šestih tabletah še v mejah normale, ali bi se sedaj že moralo izboljšati do te mere, da ne poliva več. Prav tako me zanima ali je to nevarno če tako pogosto meče ven kislino. Tudi sama imam namreč težave z želodcem, pa mi kisline ne dviguje do ust.

Naj povem, da je kot dojenček imela velike težave z refluksom in je bila tudi na controlocu eno leto. Septembra lani so ji naredili gastroskopijo in ph metrijo, ki sta bili obe v meji normale. Januarja sva imeli ponovno kontrolo, kjer je zdravnik ocenil, da ni potrebno več hoditi na kontrole, v primeru težav pa naj naredi terapijo z tabletami. Lani sva šli na pregled, ker je imela v spomladnih in jesenskih dneh občasno težave. Tudi je “bruhala” kislino, vendar to ni bilo niti približno tako pogosto in dolgo kot je sedaj.

Že v naprej hvala z odgovor in lep pozdrav

Spoštovani,

Verjetno ste se zmotili v forumu.

Gastroenterologija ni moje področje.

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Se opravičujem, na napačni forum sem poslala :).

Lp

New Report

Close