Najdi forum

kako priti do dna

zopet se obračam na vas..

sin 5 let je super priden, šele sedaj se je v minimalni količini pojavila trma, vse se da lepo pogovort, zmeniti, skratka vse ok..

sem pa opazila da si je začel gristi palec in kazalec..bila sta tudi dva tedna ko se je 3x na teden polulal ponoči ampak sva skupaj prišla do zaključka da nekako vzgojiteljica v vrtcu za vsako stvar obtoči njega..sva se pogovorila, jaz sem se tudi z vzg in je sedaj ok z lulanjem..

prste oz ta palec ali pa kazalec ima v ustih največkrat ko gleda kakšne risanke..ni da bi si ga čisto v živo pogrizel ampak vseeno..
se pogovarjava, debatirava, ga sprašujem ampak ne pridem do dna temu kar ga muči..sva zelo povezana in zato me še toliko bolj muči ker mu ne morem pomagati čeprav bi srčno rada..

ne vem vam na primeru povedat ampak čutim da ga nekaj muči ampak mi enostavno ne rata ugotoviti..

prosila bi za kakšen nasvet kako stvar rešiti

pa še to..ima sestrico ki bo konec leta stara dve leti..imata se zelo rada, zelo je ponosen ker ponavlja vse za njem, vsake toliko se malo skragata zaradi kakšne igračke ampak nič hudega..
je pa začel kakšen teden nazaj daj me ti obuj, a me lahko ti oblečeš..
pa sedaj ne vem kako reagirati-mu malo “pomagati” al mu rečt sej si že dovolj velik..
sumim da je to mogoče ker sestrico še mi oblačimo in obuvamo, samo se zelo trudim da ni vsaka stvar ki je ne, da je to zaradi sestrice, npr. ne moremo se igrati ker more sestrica spat-jaz rečem gremo domov ker je že veliko ura……

je zelo inteligenten, razgledan, hitro si zapomni, čustven..na sistematiki je omenila dr. naj razmislimo v šoli o testiranju za nadarjene otroke
ne vem kaj naj si mislim o tem..
js pravim, ok je pameten, js žal nisem tako in upam da mu bo ta pamet kaj pomagala v življenju oz da jo bo znal izkoristiti, silila pa ga z nekim testiranjem in kasneje dodatnimi nalogami pa ga nebi..ali razmišljam prav ali narobe

hvala za vaše odgovore

tudi jaz razmišljam podobno….glede testiranja za nadarjene otroke.
to, da v oš nekoga oznaćijo za nadarjenega stigmatizira ne samo njega (otroci so včasih lahko zelo pikri do svojih vrstnikov), ampak tudi vse ostale, ki se posledično ne trudijo več tolko, ker oni niso kao ”nadarjeni” pa jim ni treba.

​_________________________________________ "Attitude is a little thing that makes a big difference."

New Report

Close