Najdi forum

Navezanost in ločitev

Spoštovani!
Sin bo kmalu dopolnil 14 mesecev in je septembra vstopil v vrtec. Ker se tudi mož precej ukvarja z njim, je še do pred kratkim izgledalo, kot da je vsaj približno enako navezan na oba (mogoče malo bolj name). Zadnje čase pa opažam spremembo, in sicer izgleda, kot da je bolj navezan na moža…
Pred mesecem dni sem se (po porodniškem dopustu) vrnila nazaj v službo. Najprej je bil en teden s sinom mož, potem pa smo za en teden sina zaupali v varstvo babici. Ko je bil z njim mož, je izgledalo, kot da me sploh ne pogreša. Samo en dan je baje po kosilu (ki ga ni hotel pojesti) hodil po stanovanju, s prstom kazal proti vratom in govoril »mam«. Ko sem odhajala v službo, mi je vedno veselo pomahal, ko sem se vrnila domov, pa nič posebnega – malo se je nasmehnil (ali pa tudi ne), potem pa, kot da mu je vseeno, da sem se vrnila. Naslednji teden, ko je bil v varstvu pri babici (pri nas doma), se je do mene (mojih odhodov v službo in prihodov nazaj domov) obnašal enako, do moža pa je bil drugačen – ko je odhajal v službo, mu je veselo pomahal, ko se je vrnil domov, pa se ga je zelo razveselil. Zdaj že tretji teden obiskuje vrtec. Prvi teden smo tri dni postopno podaljševali njegovo bivanje v vrtcu, tako da smo ga četrti dan pustili tam za celi dan (oz. do pol štirih). Vedno sem ga jaz pripeljala v vrtec in prve tri dni tudi prišla ponj. Četrti in peti dan je prišel ponj mož. Ob mojih odhodih je bil malo zadržan, ob prihodih pa tudi, čeprav je pokazal tudi veselje. Ob moževih prihodih je bil zelo vesel. Zadnja dva tedna pa je situacija naslednja. Ko zjutraj mož odhaja v službo, sin joče. Prav tako joče, ko ga pripeljem v vrtec in grem. Joče pa tudi, ko pride mož ponj v vrtec. Vzgojiteljica je povedala, da je v vrtcu čisto ok – jé, spi, se igra, tudi zajoče, ampak se hitro pomiri. Doma je pa tako, da kar naprej sili v naročje k možu, česar prej ni počel, sploh nikoli ni bil posebej rad v naročjih.
Kaj menite o vsem tem? Kaj je mogoče iz sinovega obnašanja razbrati o njegovem odnosu z mano na eni in možem na drugi strani? Mi mogoče lahko v zvezi s tem priporočite kakšno literaturo?
Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor in vas lepo pozdravljam!

New Report

Close