Najdi forum

spanje – spet!

Pozdravljeni!
Pogosto berem vaš forum, odgovori so mi všeč, zato se tokrat obračam na vas jaz. Imam hčer, staro 5 let. Sicer je pridna punčka, pametna, jezikava, iznajdljiva, nežna in zelo čustvena … Imam en problem, ki je predvsem za naju z možem “problem”. Lani sva ji naredila ločeno otroško sobico, prej smo spali skupaj v eni sobi, ona na svoji postelji. Odkar ima svojo sobo, torej že vse leto, hodi čisto vsako noč spat k nama. Prej nikoli ni spala z nama na veliki postelji, razen redkih izjem.
Zvečer lepo sama zaspi, ne dela problemov, a ponoči pride – mislim, da v sanjah, med spanjem, saj v isti sekundi spi naprej pri naju. Včasih je niti ne slišim, kdaj prikobaca, naenkrat jo začutim pod svojimi rebri. Saj ne, da bi me to ne vem kako motilo. V bistvu me včasih, ko ima “divje” sanje, ko se zaletava v naju. Ne vem, kako naj jo pregovorim, da pač naj spi v svoji posteljici v lepi sobici. Zdi se mi, da je velika in da to dela iz navade. Ko ji z možem omeniva, da danes pa naj ne hodi, začne cvilit, jokcat in je žalostna; da bo prišla, ker je tako rada z nama, reče, in to je to … Kaj menite? Naj ukrepam? In kako naj ukrepam? Kako naj se lotim, da bo vsaj včasih prespala vso noč v svoji sobi? Če se pride le občasno k nama požulit sredi noči, ne bi imela nič proti. Hvala za pomoč in hvala za nasvet.

New Report

Close