Najdi forum

Zanemarjanje otroka

Zdravo,

S partnerjem se razhajava. Imava izven zakonsko vezo. Iz prejšnjega zakona ima 13 letnega sina, za katerega ima deljeno skrbništvo. Njegov sin po cele dneve in noči igra razne igrce na računalniku. Večkrat tudi zaspi zjutraj in zamudi pouk (to je recimo 1x na teden). Že ko smo bili skupaj, sem ga prosila naj se malo več ukvarja z njem. Vendar se ni. Ko je bilo le možno in so bili tudi moji otroci (dve hčerki iz mojega preteklega zakona) prosti, sem organizirala da smo kam šli na izlet, sprehod, kakšen sok v lokal… in bili skupaj. Skrbi me namreč za tega fanta, ker je tudi njegovo obnašanje čudno. Primer, enkrat nismo imeli imeli nobene jedilne žlice več, našla sem jih v njegovi sobi, za omaro, računalnikom, pod posteljo, mizo… Našla sem jih kar 12. Potem ko se tušira, je kopalnica vsa mokra, čevlje pusti direkt kamor stopi v stanovanje. Njegova soba je polna razmetana, po tleh so ovitki bonbonov, smeti, palčke od sladoleda, robci, nogavice, oblačila… Večkati sem ga že lepo prosila, naj pospravi stvari kot je treba, vendar brez uspeha. Naj še napišem, da je fant močnejše postave. Je zelo izbirčen pri hrani, v glavnem je samo meso, pomfri, kruh, Nutello, paštete… Za nas, ostale pa sem kuhala razno vrstno hrano. Sicer pa se je zdaj k sreči začel ukvarjat tudi z dvoranskim športom, 2x na teden po eno uro. Vsaj to. V šoli je popustil, vendar ni slab učenec, zlata sredina recimo. Menda se tudi njegova mama ne ukvarja z njem. Jaz tega sicer ne vem, ker je niti ne poznam, ampak tako pravijo drugi, med tem tudi ta fant, njegov oče pa sploh. Pravi da je mama cele dneve odsotna in se ne ukvarja z njem. In on pa nič boljši, samo da je pri očetu zaprt v sobo.
Razlog za razhod moje veze, je med drugim tudi to, ker sem preveč “težila” partnerju zaradi njegovega sina, češ da ga ne maram in seveda nova ženska . Če ga res ne bi marala tega fanta bi ga v času skupnega življenja, pustila pri miru in partnerju ne bi “težila” . Zdaj pa me zanima naslednje. Ali imam jaz mogoče napačno razmišljanje in partner ne zanemarja svojega otroka. Sej naredit pri tem res nimam kaj, ne mislim vpletat socialne službe itd… Sploh pa se mi otrok smili, ali mora res vsaka tri leta spoznavati nove ženske, družine in se selit kot nomad? Zdaj odkar ima partner novo žensko (živimo še skupaj, ker si ne moramo razdeliti premoženja oz smo v tem postopku), skuha sinu samo kosilo, ko pride iz službe in potem gre ven, ter se vrne enkrat ponoči. To je vsako dnevno. Z njegovim sinom pa sva se zdaj tudi odtujila. Ko se vidimo, pozdravi in gleda v tla, tudi moji hčerki. Fant je drugače bolj zaprt vase, redko beseden, sramežljiv in zadržan.
Z mojima hčerkama se zelo dobro razumem, obe imata hude travme iz preteklega življenja. Ampak se veliko družimo. Mogoče pa meni tole vse skupaj deluje tako zato, ker sem navajena od prej, da sem se z otroci veliko ukvarjala, jim nudila, spodbujala…
Prosim za vaše mnenje. Sicer vem da jaz nimam kaj za naredit….

Lp,
Saška

Pozdravljena Saška.

Mislim, da vaš partner sploh ne ve, o čem vi govorite in da ste v tem sistemu očitno edina, ki razume, kaj potrebuje ta fant. Računalnika zagotovo ne. Imate prav, kaj naj vam še drugega rečem. Fant se očitno tako zgubi v računalniškem svetu, da pozabi na vse okoli sebe in ima zato vse razmetano. Vse to lahko vodi v obliko zasvojenosti in umikanja v nek vzporedni svet. To je lahko zelo, zelo, zelo nevarno. Uporaba računalnikov mora biti v družini omejena, mislim igric in podobnih nesmislov, še bolje pa je, če jih sploh ni.
Čutim, da ste mu naklonjena in prav imate, ko pravite, da rabi očeta, rabi šport, rabi aktivnost, rabi druženje in aktivnosti z očetom.
Žal mi je, da vaš partner tega ne spregleda in uvidi. Skratka, strinjam se z vami.
In če se zaradi tega razhaja z vami… Čudno.
Seveda ste pa v tej situaciji nemočna. Žal mi je, da je prišlo tako daleč. Sicer ne vem, kako sta se o tem problemu s partnerjem pogovarjala, ampak vaš namen in pogled ni niti slab niti napačen.

Želim vam vse dobro.

Andreja Vukmir Brenčič, spec. ZDT [email protected] 031 582 404 www.pogled.si

New Report

Close