Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Sestra noče spati v svoji sobi

Sestra noče spati v svoji sobi

Zdravo. Imam sestro staro 8 let in noče spati v svoji sobi. Obe imava svoji sobi in sta druga zraven druge ampak vsako noč spi pri meni in je nemorem navadit da bi spala v svoji če ne pa potem mori starša in ta ji popustita a potem pa jih zjutraj posluša. In ko jo skregata se zgodba ponavlja. Nekaj časa je imela posteljo v moji sobi da sem se lahko naspala potem pa smo jo preuredili in je šla nazaj v sojo in spet spi v moji. Ko pa jo naženem pa se joka in mi očita da sem nesramna. Ampak v svoji ima nočno lučko pa še vseeno ne spi ko jo pa vprašam zakaj noče spat v svoji sobi z mano pa reče da jo je strah senc pa da jo je strah vrat in da jih samo gleda pa da se je navadla z mano spat. Rada bi ji pomagala da bi se navadila na svojo sobo in bi se lahko jaz v miru naspala.

Draga starejša sestrica.
Tole me je malo spomnilo name, ker sem vsako noč hodila spat k moji sestri in ji kratila nočni spanec. Meni pa je bilo tako udobno in tako toplo. Žal mi je, ker si v tej težavi tako sama, kajti to težavo bi morali reševati tvoji starši in ne ti.
Zato ti svetujem, da se pogovoriš z njimi, jim razložiš, da ne moreš spati in si zjutraj najbrž utrujena in da naj rešijo ta problem. Očitno je sestrico strah, ampak potolažiti jo morajo vajini starši, ne ti.
Bi to šlo? Se ti zdi, da bi starši to želeli urediti? Če potrebuješ še karkoli, mi kar napiši.
pozdravček

Andreja Vukmir Brenčič, spec. ZDT [email protected] 031 582 404 www.pogled.si

Hvala Vam za odgovor. Zdaj se je stanje malce pomirilo saj je dobila novo poslteljo v kateri spi z veseljem. Ker je postelja velika in lahko brez problema spim tudi jaz zraven nje sem nekaj časa kraljevala pri njej. :). Zdaj pa se je že navadila. Ampak včasih ob slabih dneh tudi dobim kakšen obisk čeprav se jaz prestavim k njej. Hvala za pomoč saj smo se pogovorili in je tudi sama izrazila željo da bi sama spala.

New Report

Close