Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja 4 leta star otrok ima tezave z govorom

4 leta star otrok ima tezave z govorom

Pozdravljeni,

Vem, da je bilo na to temo ze precej recenega pa vendarle.

Moj sin bo letos 4 leta star. Precej zaostaja v govoru. Zelo težko komuniciramo z njim o kaksnih pogovorih lahko samo sanjamo. Gre večinoma za eno max. dve besedi na primer voda, ven, lulat, itd. Poleg govora ne kaže nobenih drugih(vsaj ne izrazitih) znakov avtisticnega spektra čeprav je ta diagnoza se najbolj verjetna. Vsaj tako si to razlagava z ženo, po stotinah prebranih strani na to temo. Uradne diagnoze sicer se nimamo. Začeli pa smo postopek z logopedinjo in psihiatrinjo. Precej nas skrbi, ker ne glede na to koliko se trudimo ne pridemo nikamor z njim oz. njegovim govorom.

Zanima me, ce ima morda kdo kak nasvet kam se se obrniti za pomoč ali nasvet. Ima morda nekdo podobno izkušnjo in kako ste si pomagali? Ne verjamem, da obstaja neka magična rešitev ali da bo kar naenkrat začel citirali Shakespeare-a rad bi pač naredil kar se da ker ga seveda obtožujemo in mu želimo pomagati. Zmanjkuje pa mi idej kako.

Hvala ze vnaprej za odgovore.

Pozdravljeni,

pojdite do pediatra po napotnico za logopeda.

Nas je rešila bioresonanca in dober homeopat. Preverite tudi raven B in D vitamina in po potrebo dodajajte boosterje. Pri nas je bilo v par mesecih nevrjetno izboljšanje.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
Tudi pri meni je starejsi sin zaostajal v govoru. Danes se to čuti še vedno v neprimernih sklanjatvah in napačnih končnicah.
Najprej bi vam rada povedala, da ne pricakujte preveč od logopedov in psihologa. Po moji izkusnji je bili tako, psiholog je po 3 srečanjih postavil diagnozo, po kateri je logoped vodil svoj program. V mojem konkretnem primeru je logopedinja imela ogromne predsodke pred otrokom, kar naravnost mi je svoja namigovanja in ugibanja namenila, v smislu, da se z otrokom ne ukvarjamo, da je prevec pred ekranom, da ga pesmice ne zanimajo… Vse to je zelo nestrokovno podajala po vsaki obravnavi. Tako da, moj drugi nasvet, ne jemljite si prevec osebno diagnoz, ki so podane zelo subjektivno.
In tretji nasvet, ki je nam najbolj pomagal, pojdite v knjiznico. Vzemite slikanice, knjige, besedila z dopolnjevanje, in jih skupaj berite. Da otrok opazuje slike, crke, besede, da mu pustite, da stavek sam dokonca, ipd. Potem pa pojdite ven in iscite stvari v naravi, pogovarjajte se o teh stvareh. In cim vec ga sprašujte. Sprasujte ga vsako malenkost. Da bo ugotovil cemu so besede namenjen, komunikaciji. Vprašajte ga, pa ceprav se vam bo butasto zdelo, Kaj pa pocnes, si se ze oblekel, kaj si si pa oblekel (vsi vemo kaj si je oblekel, ampak naj pove), kam pa gremo zdaj, kaj bomo tam videli, kje smo bili, s cem se peljemo, kaj bos zunaj pocel, si videl pticko, kako dela ptic.. Vem, zna biti cudno, ampak spodbujajte ga da opisuje, tako bo znal zaceti opisovat okolico, sebe, dogodke, spomine.
In vstran od ekrana. Vstran od tv, vstran od racunalnika. In super so pesmice, otroske navadne, da se rimajo.
Lep pozdrav.

New Report

Close