Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Nevrokirurgija Rentgenski izvid

Rentgenski izvid

Spoštovani,
zaradi bolečin ob vnetju išijasa, ki trajajo permanentno skoraj dve leti, sem se odločila za obisk pri ortopedu, ki me je napotil na slikanje hrbtenice. Rentgenski izvid je sledeč:

Sinistrokonveksna deviacija spodnjega dela torakalne hrtenice ter destrokonveksna deviacija lumbalna hrbt. z rotacijo zgornjih in srednjih segmentov v levo.
Kalcinirane Schmorlove hernije na korpusih od TH 12 do L 4.
Pred spodnjim sprednjim robom korpusa segm. L 3 je vidna trikotasta formacija s kostno strukturo (stanje po frakturi? – dd nekoliko dislociran limbus vertebre).
Na korpusih do segm. L3 navzdol ventralni in ventrolateralni osteofiti. Dorzalni osteofiti na korpusih L4 in L5.
Medvretenčni prostor L3-L4 precej zožen.
Močno zožen tudi medvretenčni prostor L4-L5, zražena je na korpusih suhondralna skleroza (vnetne spremembe).
Spondilartoza na distalnih segmentih lumbalne hrbtenice.

Izvid ni nič spodbuden, predvsem pa laiku zveni kot da je vse narobe. Mi lahko diagnozo radiologa prevedete v laično obliko, da bom razumela o čem teče beseda. Termin za ortopeda imam šele čez čas in si ne bi rada ustvarila neke izkrivljene podobe na osnovi laičnega razumevanja.
Naj povem, da razen išijalne bolečine, ki izvira nekje iz medenice in potuje po stegnu do prstov na nogi, nimam. Prožnost hrbtenice je realitvno dobra, saj veliko telovadim (stabilizacijske vaje trupa) in se rekreiram (nordijska hoja, tek na smučeh, kolesarjenje) skozi vse leto.

Kaj iz diagnoze sledi in ali je prav, da dosti gibam? Že v naprej hvala za odgovor.

Spoštovani,
Glede na klinične slike in Časa koliko to traja, obvezno morate narditi MRI lumbosakralni del hrbtenice nato pregled v mojo ambulanto.
L.P

**************************************** Seyed Yousef Ardebili, dr. med., spec. nevrokirurg http://www.artros.si Tel: 01/518 70 63

New Report

Close