Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Nevrokirurgija Aksonska polinevropatija

Aksonska polinevropatija

Pozdrav, imam eno prošnjo: Moj oče ima ža dolga leta specifične zdravstvene težave za katere ne najdejo pravega vzroka, tako da tudi zdravljenje ne poteka. Če kdo pozna koga s podobnimi težavami oz. postavljeno diagnozo in zdravljenjem vas prosim za kontakt. 🙏🙏

Njegov opis:
Sem moški star 61 let imam že dobrih 13 let zdravstvene težave. Nimam nobenega občutka v desni roki, tudi v levi je podobno, vendar ni tako hudo. Tudi stopalih obeh nog nimam pravega občutka. Bil sem pri različnih nevrologih, kateri so dajali nasprotujoča mnenja. Večkrat sem bil na EMG ju, kjer naj bi bilo vse v mejah normale. Rezali so mi v zapestju in komolcu leve roke. Težave naj bi izzvenele v enem letu. Preteklo je že nekaj let vendar se stanje ni izboljšalo. Vrtali so mi v kolk, izrezali vzorec iz trebuha, vendar so bili rezultati v mejah normale. Na UKC ju v Ljubljani so na oddelku za rehabilitacijo ugotovili, da so gibalne sposobnosti obeh rok močno zmanjšane. Ne morem delati z računalniško miško, zelo težka pišem. Velik problem so fina dela, daj s samimi rokami ne morem iz občutka razbrati kaj držim. Vse moram slediti z očmi. Pri stopalih je problem nestabilnosti. Bolečin nimam nobenih.Osnovna diagnoza je aksonska polinevropatija. Prosim sporočite če koga poznate s takimi težavam in kako so jih odpravili, če je to mozno.

Objava čaka odobritev

New Report

Close