Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Nevrokirurgija MR LSH

MR LSH

Pozdravljeni,
Sem 30 let stara mamica 2 otrok dokaj aktivna in opravljam že 10 let sedeče delo. Nekaj let opažam ponavljajoče se nekaj dni trajajoče bolečine v križnem delu kjer me zvije v desno da se nemorem zravnat ob analgetikih in nekaj dnevih počitka bolečina izgine. Pred 2 mesecema pa sem imela prometno nesrečo ko sem pri veliki hitrosti treščila v desno betonsko ograjo. Od takrat je bolečina prisotna bolj pogosto od levega kolka do prstov na levi nogi. Bolečina je bolj mravljinčaste narave. Osebna zdravnica pravi da je MR pokazal bolj posebnosti obrabe (klinasto deform.korpus L4 znižan za 5%, kronična in aktivna osteohondroza L4-L5, začetna spondiloza in spondilartroza L4-S1, perinevralne ciste sakralno desno do 32mm, levo 18 mm, v L4-L5 širokobazna protruzija i.v.diska zožuje spinalni kanal oba recesusa, paracentralno levo je del diska tudi descendentno ekstrudiran). Napotila me je ortopedu mene pa zanima vaše mnenje ali se vam zdi da so te nepravilnosti res le obraba ali so lahko posledica poškodbe? In ali je treba ciste odstraniti?
Zahvaljujem se za vaš odgovor in se opravičujem za daljši zapis. Lep dan vam želim 🙂

New Report

Close