Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Nevrokirurgija operacija hernija diska

operacija hernija diska

Pozdrav!
Star sem 21 let in mi je bila pred dvema letoma diagnosticirana hernija diska L4-L5. V tem času sem opravil več ortopedskih pregledov in fizioterapij s katerimi so se težave rahlo zmanjšale. Še vedno imam pogosto mravljinčenje leve noge ter oteženo sklanjanje, sedenje in seveda športanje. Pred letom dni se je ortoped odločil za operativno zdravljenje in me uvrstil na čakalno listo. Ker sem želel dodatno mnenje sem odšel na pregled še k nevrokirurgu, ki pa mi z razlogom moje mladosti odsvetuje operacijo, vendar pravi, da bi bila operacija obvezna če bi bil 10 let starejši.

Dan operacije se hitro bliža (april 2016) jaz pa imam ogromno dvomov. Zanima me zakaj mi nevrokirurg operacijo odsvetuje in kakšne so možnosti, da se hernija pozdravi brez operacije. Je mogoče, da bom imel hujše težave, ko bom starejši? Sam sem mnenja, da se v mladosti vsaka bolezen zdravi bolje in uspešneje zato se bolj nagibam k operativnemu zdravljenju. Prav tako me zanima ali so po več letih bolečin mogoče trajne poškodbe živca? Kaj mi svetuje? Kakšne so vaše izkušnje s takimi operacijami?

Hvala za odgovor.

New Report

Close