Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Bolečine v sklepih in mišicah Fragmentirana navicularka

Fragmentirana navicularka

Spoštovani,

na vas se obračam z ne ravno pogosto težavo. Pred približno tremi meseci sem se zbudila z bolečino v predelu narta in z domnevno oteklino. Po kakšnem mesecu, ko bolečina ni izginila in je ob večjih obremenitvah stopala postajala intenzivnejša, sem se odpravila k zdravniku. CT stopala je pokazal, da je navicularka desno, v področju sklepa s talusom, fragmentirana, da pa obsežnejše patologije mehkih tkiv sicer niso vidne. Skelet je v ostalem normalen. Osebna zdravnica meni, da bo najverjetneje potrebna operacija. Pred možnim srečanjem s kirurgom me je napotila k ortopedu, ki se ukvarja s patologijo stopala. Zanima me, če ste vi v tem primeru pravi naslov. Če je odgovor pritrdilen, pa me zanima ali je realistično pričakovati, da bo strošek prvega pregleda edini strošek v sklopu diagnosticiranja (in zdravljenja?) pri vas. Ker mi 80 evrov predstavlja velik zalogaj (sem študentka brez službe) in predvsem zato, ker ne vem, če bo to edini strošek, če se obrnem na vas, bi vas vprašala ali me lahko napotite na kakšnega ortopeda, ki se ukvarja s patologijo stopala in deluje v okviru javnega zdravstvenega sistema.

P.S.:
– sem športnica (gimnastika, akrobatika, balet …), vendar ne pomnim, da bi si kadarkoli poškodovala desni gleženj ali stopalo,
– opisani predel me boli, kadar stopalo premikam, v mirujočem položaju pa je načeloma neboleč.

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Lep pozdrav,
Maja

Spoštovani!
Sem seveda pravi vendar pa še zdaleč ne edini naslov. Problem ni samoplačniški pregled ampak čakalna doba za eventuelno operacijo, ki je pri meni kar dolg.
Tudi sam delam prvenstveno v javnem sistemu na gorenjskem, verjetno pa vam je bližja Ljubljana- Ortopedska klinika kjer je kar nekaj odličnih stopalnih ortopedov! Trenutno ima najkrajšo čakalno dobo za operacije Valdoltra.
Vprašanje je seveda ali je operacija res tisto kar potrebujete, kar pa lahko pove le tisti, ki vidi vas in slike. Zato je najbolje, da se naročite pri ortopedu v domačem/najbližjem kraju, ki ima možnost, da vas operira, če bo to potrebno. Ta zdravnik bo tudi vedel koliko se z ev. posegom mudi. So pa čakalne ….
Lep pozdrav

New Report

Close