Najdi forum

mehki sklepi

Pozdravljeni.
Imam 3letnega sinka. Opazila sem da ima mehke sklepe, lahko upogiba prste in nasplošno ima bolj mehke organe.
Pri nedavnem pregledu, pri 3.letih, sem to omenila zdravnici.
Nič posebnega mi ni odgovorila, kot to da ima pač bolj mehke sklepe in da se je pač tak rodil.
Svetovala je le naj se čimveč ukvarja s športom in mi potrdila da hodi malo na noter, ns x.
Sedaj o tem razmišljam vsak dan, boljim se da bi imel noge na x ….
Kaj naj naredim, kaj mi svetujete in kaj sploh to pomeni-prinaša?

Hvala.
Lep pozdrav.
Ala

Spoštovani!
Ni potrebe za veliko skrb. Nekateri smo bolj trdi, nekateri bolj mehki. Včasih se je veliko počelo z “mehkimi” npr zaradi ploskih stopalc- posebni čevlji, vložki, vaje,…. potem pa so po desetletjih ugotovili, da ni bilo kakega velikega učinka. Res je, da bodo nekateri od teh imeli neke težave (kolena, stopla,…ne vemo kateri bodo to in kateri ne!) pa vendar, če deformacija ni ekstremna ne delamo nič agresivnega. Šport (raznolik) in “normalno” življenje je danes terapija. Upoštevati je treba tudi običajen razvoj. Oks, X, ter izravnava kolen je normalen potek, se pa spremlja če je ali se vam zdi, da so odkloni preveliki.
Torej: upoštevajte zdravničin nasvet, pustite malčku, da uživa v igri, športu, naravi…Seveda ga opazujte in če bi imel težave-bolečine, večje x,…se posvetujte z zdravnico.
Lep pozdrav,

New Report

Close