Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Bolečine v sklepih in mišicah Večletne bolečine v podplatu

Večletne bolečine v podplatu

Pozdravljeni,

več let sem v desnem stopalu čutila blažjo, trgajočo bolečino. Zadnje mesece se je bolečina poslabšala (občutek trganja v predelu od pete do konca prstov, bolečine pri pregibu prstov oz. hoji po prstih, bolečine v zgornjem delu pete), zaradi česar po večurni hoji začnem nepravilno stopati oziroma šepati, pogosteje opažam tudi bolečine v predelu hrbtenice. Opazila sem tudi, da je desno stopalo začelo spreminajti obliko (oblika stopala je rahlo drugačna od leve, imam tudi bolj izrazito petno kost v predelu, kjer se prebližuje gležnju – predel opetnika pri čevlju). Kaj bi to lahko bilo? Ne športam veliko in ne nosim petk, moje delo pa povečini poteka na nogah. Stara sem 26let.

Hvala

Spoštovani!
Verjetno gre za kombinacijo kronične preobremenitve narastišča Ahilove tetive (dolgo po malo, nekaj prirojeno, nekaj obutev in stoječe delo) na kar se je nacepil še plantarni fascitis (bolečine po podplatu ) zaradi preobremenjenin mišic samega stopala in vezivne plošče stopala-plantarne fascije. To je kar pogosta kombinacija (“sreča” nikoli ne pride sama). Stanje ni nevano je pa tečno in dolgotrajno-raztegovanje, krepitve, masaže, izmenične kopeli, vložki, ustrezni čevlji,periodični počitki v službi (razgivanje in masaže stopal in gležnjev sede, razgibanje hrbtenice,..)
Res pa je, da je najbolje, če se pokažete ortopedu, če je to res to.
Lep pozdrav,

New Report

Close