Najdi forum

Pozdravljeni. Imam 22let. Od nekdaj imam platfus, več kot pet let hallux na obeh nogah. Peta na levi nogi se mi vedno bolj obrača navznoter (čevelj npr. je pri peti na zunanji strani kot nov, notranji del pa uničen). Boli me praktično vsak dan. Zadnje čase tudi lev gleženj, sem bila na UZ pa kot ponavadi niso nič odkrili…
Težko hodim, ob delu na vrtu me zelo boli križ in noge še bolj kot ponavadi. Tudi za križ sem bila že zdavnaj na UZ pa so rekli samo da imam enakomerno razporejen špeh (ja, dejansko je bilo tako). V kratkem se mislim preseliti na kmetijo, ker je to moja velika želja. Za “navadno” službo nisem primerna, saj ne morem biti 8 ur na nogah ali pa sedeti. Upokojili me seveda ne bodo. Ne mislim živeti od zdravil proti bolečinam, tako so delali z mojo mamo in jo skoraj ubili(zaradi zdravil uničen želodec in kri za umret).Povejte mi, h kateremu zdravniku naj grem, da me bo jemal resno in mi pomagal? Na soči sem že bila, ortopedski vstavki nič ne pomagajo.

Spoštovani!
Žal, tu ne bo enosmernega nasveta. Očitno imate “mehka” veziva: vaše vezi so bolj elastične in slabo prenašajo breme telesa (manj ste sposobni, da bi lahko “visela” na vezeh, ko se mišice utrudijo) zato spuščeni stopalni loki (platfus), haluks valgusi, težave s križem, verjetno tudi koleni in boki. Zelo dobro je, da ne računate na 8 urni “šiht” ker dela ob npr. stroju ne boste zdržali. Samo kmetovanje ni ravno piknik, je pa vsaj možno vsake toliko časa prekiniti. Vse življenje boste potrebovali vložke, udobno, široko obutev, delali vaje za …(stopala, križ, ..). TU pazite : delo je obremenitev, ne nadomestek vaj, ki so namnjene, da vam pomagajo npr. “pobožajo” prej preobremenjene mišoce in aktivirajo tiste, ki so pre “zabušavale” npr: preobremenjenost hrbtnih in zbušavanje trebušnih pri delu napolju- predklon.
Resno spremljajte tudi težo, ker več kot je bo, težje bo.Ko pa se en krat začnejo operacije…..ni dobro in ni popolne rešitve.
Lep pozdrav,

New Report

Close