Najdi forum

Hallux valgus?

Pri katerih letih se lahko to začne pojavljati? Meni se pri 30-ih zdi to veliko prehitro in sem čisto nesrečna, mameravam se namreč ukvarjati s športom še naslednjih 40 let! 

Je normalno, da boli na pritisk? Bi priporočili operacijo in zakaj ne? Vem, da je to v veliki meri dedno (imamo v družini), vendar me vseeno skrbi, (visokih pet ne nosim) če imam slučajno revmatoidno različico, hallux rigidus, v čem je razlika in kako veš, če imaš drugo? H zdravniku še nisem šla, najraje bi to sama nekako popravila, za začetek z ortopedskimi čevlji, copati, vložki…

Spoštovani!
Po moje pa bo vseeno lažje, če se boste posvetovali z zdravnikom, npr. ortopedom, sploh ker imte toliko dvomov.
Haliks valgus se lahko razvije že zelo zgodaj- že v najstniških letih, sploh če je v družini. Sami lahko vplivate z ustrezno, široko, najbolje športno obutvijo, poleti odprto, vajami, masažami, izmeničnimi kopelmi. ČE pa vam je namenjeno se bo tako ali tako razvilo.
Rigidus je obrabna bolezen- palec je raven, so pa prisotne naplastitve ob sklepu (boleča “bunka”, gibljivost je slaba in boleča.
Pogosteje kot revma izolirano prizadane palčev sklep protin- giht.
Operira se takrat, ko so težave tolikšne, da vas resno ovirajo potem so pa stopnje, ki operaterju določajo kaj mora oz. lahko stori in obljubi.
Ne bojte se zdravnika, tu je, da vam pomaga.
Lep pozdrav,

Pozdravljeni!

Operativi poseg hallux valgus sem imel 12.11.15. Na operirano stopalo mi je zdravnik namestil mavec. Imam zici kateri mi drzita palec. Sem aktive tekac, treninge imam 4x tedensko.
Koliko casa bom imel zici?
Kdaj je predvidena odstranitev mavca?
Kdaj bom lahko obremenil palec?
Kdaj bom lahko ponovno tekel?

Sem do sebe sem zelo zahteven in bom naredil vse da bom cim hitreje nazaj v tekaskih copatih.

V naprej se Vam zahvaljuje za odgovord.

Lp, Marti

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!
To so vprašanja za vašega operaterja. Praviloma vam je dal navodila ob odpustu, napišejo pa se tudi v odpustnici.
Vse je odvisno od tega kaj je narejeno- kakšne osteotomije (prereze kosti) je naredil, kaj je bilo potrebno narediti na mehkih tkivih (sklepne ovojnice, vezi, mišice)…. Teoretičen odgovor je 6 tednov za žice in mavec, vsaj še en x toliko za običajno hojo, za vrhunski tek pa še dalj… Ponovno: pravi naslov je vaš operater!
Lep pozdrav,

New Report

Close