Najdi forum

Zlomljeno stopalo

Pozdravljeni, pred cca 3 tedni sem si zlomil kost v stopalu. Ker gre za majhno kost mavca nisem dobil, predpisano pa mi je bilo počivanje z nogo v višjem položaju, hlajenje z ledom in hoja s pomočjo bergel. Zaenkrat vse poteka OK, sem pa opazil, da sem v mečih (noge z zlomljenim stopalom) popolnoma izgubil mišično maso, prav tako se mi v tem istem meču večkrat na dan pojavljajo krči (predvsem ko aktiviram mišice – npr. če želim stopiti na poškodovano nogo s pomočjo bergel). Zanima me, če je to normalno in kaj mi priporočate? Bergle bi naj začel postopoma opuščati čez 2 tedna. Hvala in lp

Pozdravljeni,
predvidevam, da ste bergle do sedaj že opustili. Zmanjšanje mišične mase oz. atrofija mišic je normalna pri poškodbah, četudi takšnih “manjših”. Posledično je prizadeto tudi živčevje in ni pravega živčno-mišičnega impulza ali je le ta na določene trenutke premočan in pride do krča.
Z aktivnostjo in rehabilitacijo se bo tudi to izboljšalo. Vse dobro pri okrevanju.

Ajda Kolmančič, dipl. fiziot., trigger point terapevt, obravnava po metodi Cyriax in IASTM Fizioterapija z Ajdo - Fizioterapija Maribor Šentiljska cesta 37c, 2000 Maribor [email protected]

New Report

Close