Najdi forum

Bolecine v stopalu

Pozdravljeni

Prosila bi vas za nasvet

Imam tezave z levim stopalom. Naj povem da sem pretežka imam platfus in na tej levi nogi zadnje leto tudi hallux valgus(izbocena kost na palcu)

Trudim se s mehkimi cevlji da kost ne pritiska, sedaj pa se mi je pojavila tezava da imam otečen predel “blazinic” pod prsti na tej nogi…ko sem bosa(trudim se cimvec) cutim oteklino, kot bi me motilo ko hodim. Drugace me ne boli, tudi na videz razen da je vse skupaj malenkost višje kot na desni nogi, ni razlik.

Me pa moti oz me zanima kako lahko to rešim? Najprej naj najbrz shujsam? Ampak bi prilagodila tudi obutev? Obstajajo kaksne vaje?

Pri zdravnikih nisem bila ker me nic ne boli. Stara sem 33 let. Imam tri otroke tako da ravno lezanje ni v opciji.

Hvala za nasvet!

Lp

Pozdravljeni,

vzrokov zakaj hallux valgus nastane je več in niti raziskovalci niso prišli zadevi do dna. Lahko je to skupek stvari kot so slaba obutev, povečana telesna teža, motena biomehanika zaradi poškodbe, najbolj izražena in najbolj verjetna pa je genetska predispozicija (v 90%).
Hallux nekateri lajšajo z določenimi vajami, čeprav deformirane strukture ne odpravijo, ampak jo samo pripravijo do tega, da morda nekoliko stagnira. Vendar se do sedaj v praksi žal nikomu ni veliko koristilo.
Moj nasvet pred obiskom zdravnika- poskusite z ortozo, ki vleče palec proti navzven. Morda bo začasno rešilo težavo.
Sicer pa močan hallux valgus slej ko prej potrebuje operativni poseg, ki je dologoročno izjemno učinkovit.

Ajda Kolmančič, dipl. fiziot., trigger point terapevt, obravnava po metodi Cyriax in IASTM Fizioterapija z Ajdo - Fizioterapija Maribor Šentiljska cesta 37c, 2000 Maribor [email protected]

New Report

Close