Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Bolečine v sklepih in mišicah ZLOM PETE STOPALNICE NA LEVI NOGI

ZLOM PETE STOPALNICE NA LEVI NOGI

Spoštovani doktor!
Rabila bi en vaš nasvet.
Pri nerodnem skoku sem si na levi nogi zlomila 5 stopalnico. Imela sem nehodni gips 6 tednov in bergle. Včeraj so mi odstranili gips, ampak je noga še kar zatečena in zelo močno me boli gleženj, ki je tudi močno zatečen. Na nogo sicer stopim ”rahlo”, s pomočjo bergel in druge noge in ne boli ampak čim hočem malo razgibavati oziroma močneje stopiti na nogo me zelo močno zaboli v gležnju in predelu kjer sem imela zlomeljeno kost.
Zdravnik je rekel, da obremenjujem nogo do bolečine in da moram veliko plavati.
Zanima me ali je to normalno po 6 tednih gipsa in zanima me predvsem koliko je ponavadi človek po odstranitvi gipsa še na berglah.
Hvala za vaš odgovor.
Lp,S.

Pozdravljeni,

nisem sicer “doktor”, sem pa fizioterapevt. Vam bo pa moje mnenje prav prišlo kljub temu, da ste se obrnili na zdravnika in kljub temu, da vam nekoliko pozno odgovarjam.
Vse kar opisujete je normalno, iz prakse vam lahko povem, da večina občuti bolečino še vsaj 3 do 5 mesecev po poškodbi. Velikokrat se zgodi, da se vname tudi narastišče tetive mišice peroneus na kost, kar je tudi v večini primerov vzrok bolečine (tendinoza ali kronično vnetje).

Obvezen je obisk fizioterapije takoj po odstranitvi longete, da pridobite na gibljivosti, stabilnosti, moči in da vam fizioterapevt pomaga s protibolečinsko fizikalno terapijo.

LP

Ajda Kolmančič, dipl. fiziot., trigger point terapevt, obravnava po metodi Cyriax in IASTM Fizioterapija z Ajdo - Fizioterapija Maribor Šentiljska cesta 37c, 2000 Maribor [email protected]

New Report

Close