Najdi forum

Poškodba narta

Spoštovani!
Prosim za vaše mnenje. Včeraj sem se močno udarila v nart (oster vogal omare). Nart mi je na mestu udarca otekla, bolečina je bila zelo huda. Hladila sem z ledom, danes sem bolj malo hodila. Oteklina se je zmanjšala, v mirovanju bolečine ni več, tudi hodim lahko. Boli pa, ko upognemo prste in na dotik, občasno čutim rahle mravljince.
Ker je čas dopustov in moje zdravnice ni, ne vem, ali je glede na napisano potreben obisk zdravnika. Skrbi me, ali je morebiti počena ali zlomljena kakšna kost. Bi v tem primeru tudi lahko hodila?
Hvala za vaše mnenje.
Miša

Pozdravljeni,

se opravičujem za nekoliko pozen odgovor. Najbrž gre za udarnino z blagim podkožnim edemom. Preverite lahko sicer z rtg slikovno diagnostiko, da slučajno ni kakšne fisure na kosti (pokice). Sicer pa dokler lahko hodite brez bolečin vam priporočam, da enostavno počakate, da bolečina izzveni. Včasih traja tudi do 2 ali 3 tedne.

LP

Ajda Kolmančič, dipl. fiziot., trigger point terapevt, obravnava po metodi Cyriax in IASTM Fizioterapija z Ajdo - Fizioterapija Maribor Šentiljska cesta 37c, 2000 Maribor [email protected]

New Report

Close