Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Bolečine v sklepih in mišicah Športna poškodba in velikost stopala

Športna poškodba in velikost stopala

Pozdravljeni,

Pred dobrih pol leta sem si naredil poškodbo, nekje v predelu meča leve noge. Poškodba je nastala pri silovitem cestnem kolesarjenju v klanec in občasno boli še sedaj. Nadalje se je bolečina preselila tudi v območje gležnja in stopala-sredina. Šel sem na UZ meča in stopala BP, RTG stopala in gležnja BP, naredili nekaj fizioterapij- izjemno zategnjena leva meča(še meni se je včasih zdelo, da je levo večje od desnega).

Zdaj po 6 mesecih mi izjemno pomaga samo 1 vaja, izmed vaj ki mi jih je dal fizioterapevt (plantar fascia strech). Vaš link
Pomaga tudi, če grem kolesarit in nogo aktiviram. Koliko časa bo še trajalo, z kolesarstvom se namreč intenzivno ukvarjam že naprej, zaenkrat je v redu).

Pišem pa vam pa predvsem zaradi tega vprašanja. Nekako se mi zdi, da se je v zadnjih pol leta, desno stopalo pomanjšalo. Vsi čevlji, copati za tek,- mi na desni nogi uhajajo iz petnega dela, kot bi bila noga kar manjša od leve. Zelo zoprno pri hitri hoji in teku, tako da desno nogo zavezujem na tiste dodatne luknje pri vezalkah.
Zdelo se mi je da bi lahko kako bila posledica te poškodbe z levo nogo. imam neke scenarije-

– Pretiravanje kolesaril samo na levo nogo, desno zanemarjal do te mere, da se je ta ojačala, druga pa izgubila na račun leve?
– Težave z venami(omenila fizioterapevtka, osebna zdravnica meni da sem premlad, 32let)

Hvala za ideje in informacije.

Lep pozdrav,
Andrej

Pozdravljeni g. Andrej,

glede na opisano stanje lahko skoraj trdim, da ste si med kolesarjenjem poškodovali del mečne mišice, natančneje del na prehodu mišice v tetivo, kjer se lezije tudi najpogosteje pojavljajo. Če se ne zdravi takoj, preide poškodba še nižje na samo tetivo, posledično pride tudi do upada mišičnega tonusa (atrofije). Predlagam, da redno, na dnevni bazi izvajate eksentrične vaje za skupino mečnih mišic ob hkratnih obiskih fizioterapije, kjer vam bodo s prečno frikcijo (manualnim raztezanjem vlaken v širino) sanirali poškodbo. Seveda bo več vedel sam fizioterapevt, ki vas bo stestiral in nato podal oceno ter predlog terapije – če gre za isto stvar.

Lep pozdrav,

Ajda Kolmančič, dipl. fiziot., trigger point terapevt, obravnava po metodi Cyriax in IASTM Fizioterapija z Ajdo - Fizioterapija Maribor Šentiljska cesta 37c, 2000 Maribor [email protected]

Pozdravljeni,

Hvala lepa za odgovor. Torej predlagate, da se posvetim zdravljenju in ne nadaljujem z treningom. Imamo namreč zimske intenzivne treninge z raznimi trenažerji in teki.

Lahko povem, da če malce pretiravam z samo intenziteto ali dolžino vadbe, je bolečina skozi dan občutna(nekje v notranjosti meča-stopla med hojo boli, v sede ne) ni pa prehudo, v dveh dnevih povprečno izzveni in nadaljujem. Zanimivo je dejstvo, da izjemno pomaga beljakovinski whey napitek – kot bi mišica krvavo potrebovala hrano.
V vsakem primeru pa grem prevetivno do fizioterapevta .

Hvala

Lepe pozdrave
Andrej

Predlagam posvet pri fizioterapevtu, definitivno. Lahko gre za kronično tendopatijo ahilove tetive, ki jo je potrebno sanirati. Primerne vaje, ustrezen počitek in terapija. Več o tem vam bo povedal tisti, ki vas bo pregledal.

Lp,

Ajda Kolmančič, dipl. fiziot., trigger point terapevt, obravnava po metodi Cyriax in IASTM Fizioterapija z Ajdo - Fizioterapija Maribor Šentiljska cesta 37c, 2000 Maribor [email protected]

New Report

Close