Najdi forum

Dober dan, zaradi stopnice v BTC
Izvid Urgence:
Nerodno stopila in si poškodovala levi gleženj.Po poškodbi je še hodila.
Levi gleženj je otečen, Gibljivost v gležnju je zaradi bolečine omejena na polovico,
Maleola sta neboleč. Talofibilarni ligament je boleč na nateg.
Pritisk na deltoidni ligament je neboleč. Poklep glavice fibule in baze 5.stopalnice sta neboleča. Na nogo težko stopi.
S prsti giba./NC izpadov nima.
Rtg:
Levi gleženj: brez preprilčljivih znakov sveže poškodbe skeleta,
Levo stopalo: sumljivo za abrucijo v predelu anteriornega procesusa petnice.
Dobi nehodljivi mavčev gležnjar.
Diagnoza:
S92.0 Zlom petnice /Abruptio ossis calcanei sin. Susp.
W22 zadevanje ob druge predmete ali udarjanje z njimi
————–
Iizgleda sum na zlom petnice?
Kaj predvidevate? Bo potrebna operacija? sicer
Kako naj pravilno ravnam s stopalom-nasvet? Predviden čas okrevanja? Bo potrebna rehabilitacija?
V naprej leva hvala! Reb

Pozdravljeni,

najbolje bo, da se obrnete s tem vprašanjem za dodatne podrobnosti na ortopeda. Z moje strani pa sicer sledeče: pri vseh poškodovancih se najprej poskusi s konzervativnim zdravljenjem (možnosti: ortopedski vložki/obutev, kinezioterapija, uz terapija, megnet. terpija, Tecar, sproščanje mehkega tkiva in ustrezno preprečevanje možnega brazgotinjenja medplasti), če ni izboljšanja pride na vrsto lokalno dodajanje kortikosteroidov in šele nato, če nič ne pomaga, se zdravnik odloči za op. poseg. Seveda vse to po tem, ko boste mavec odstranili.
Zlomi petnice so zelo različni, zato se okrevanje tudi glede na poškodbo razlikuje. Rehabilitacija / obisk fizioterapevta je v vsakem primeru potrebna.

Lep pozdrav,

Ajda Kolmančič, dipl. fiziot., trigger point terapevt, obravnava po metodi Cyriax in IASTM Fizioterapija z Ajdo - Fizioterapija Maribor Šentiljska cesta 37c, 2000 Maribor [email protected]

Lepa Vam hvala za odgovor,ki mi ga bo zelo pomagal! Reb

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!
Za enkrat se vam operacije še ni treba bati. V izvidu govorijo o možni poki. Spremljali bodo, če se bo jasno pokazala in če je res zlom ali je prišlo do premika. Predvidoma pa boste nadaljevali z mavcem, nato z fizioterapijo in končno “svoboda”. Le hrabro naprej!
Lep pozdrav,

Dober dan,
Do sedaj sem imela nehodilni mavec 10 dni.
Včeraj so me slikali, ni zloma,toda zvin. Skelet je zdrav.
Za čez dan so mi dali elastičen povoj.
Naj počasi obremenjujem stopalo do bolečin.
Stopalo je oteklo kot na začetku in so bolečine.
Imate kaksen dodaten nasvet?
Hvala lepa v naprej, Reb

Ponovno pozdravljeni,

v kolikor ste dobili takšna navodila predlagam, da se jih držite. Postopno, res blago obremenjevanje do bolečin, po aktivnosti še vedno lahko date na nogo obkladek za krajši čas.
Odlična za vas v tem primeru bi bila počasna hoja v bazenu (razbremenitev) in veliko proprioceptivnih vaj (ravnotežnih vaj) , da bo gleženj ponovno čvrst, saj so ligamenti sedaj prekomerno raztegnjeni. Priporočam obisk pri fizioterapevtu.

LP,

Ajda Kolmančič, dipl. fiziot., trigger point terapevt, obravnava po metodi Cyriax in IASTM Fizioterapija z Ajdo - Fizioterapija Maribor Šentiljska cesta 37c, 2000 Maribor [email protected]

Lepa Vam hvala za nasvet! Le dan ! Reb

Dober dan
Nart nad prsti (malo višje, do kamor je dosegla pred tednom meja gipsa spodaj ) zateka.
Sledim Vašim nasvetom, Peta ne boli! Hodim po peti.
Sicer je vse nekako trdo, temno,rumenkasto.
Na splo šno gibanje se mi zdi boljše.
Moti me oteklina narta malo višje nad prsti?
Da ni kako vnetje,tetiva..zlom prstov?
Hvala lepa, Reb

Dober dan, sanes bi dodala, da ko imam nogo navzdol 1 uro,brez,da jo obremenjujem,
da sedim,,otece celo stopalo, ne samo nad prsti,
Hvala lepa, Reb

New Report

Close