Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Bolečine v sklepih in mišicah Bolečina v blazinici pod palcem na desni nogi

Bolečina v blazinici pod palcem na desni nogi

Spoštovani,

za nekaj časa sem odšla na delo v Anglijo. Večinoma sem po cca 9 ur na nogah. Pred enim tednom sem med hojo začutila močno in ostro bolečino v blazinici pod palcem. Zvečer se je pojavila oteklina. Na ta del stopala ne morem stopiti saj boli. Danes sem obiskala lokalnega zdravnika, ki pravi, da bi naj šlo za neke vrste zvin. Sem skeptična, saj se je to zgodilo med normalno hojo. Predlagal je gretje bolečega mesta, Ibrufen mazilo in paracetamol ter počitek. Jaz pa nisem prepričana, da je diagnoza prava. Bojim se, da je prišlo do poškodbe sezamoidne kosti palca. Palec s težavo premikam saj boli. Kaj menite vi glede na opis težav? Zavedam se, da brez pregleda ne morete podati natančnega mnenja.

Ker zaradi težav večinoma bremenjujem levo nogo, pa me sedaj bolita palec in blazinica še tam. Otekline ni.

Za odgovor se vam že vnaprej lepo zahvaljujem!

Lp, Janja

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Pozdravljeni,

predlagam, da sledite navodilom lokalnega zdravnika, le on vas je v živo videl. Diagnoza je seveda možna, lahko pa tudi gre za kakšen otiščanec ali celo frakturo stopalnice. Najbolje bo, da opravite še kakšen rtg posnetek stopala in se z zdravnikom posvetujete kako naprej.

Lep pozdrav,

Ajda Kolmančič, dipl. fiziot., trigger point terapevt, obravnava po metodi Cyriax in IASTM Fizioterapija z Ajdo - Fizioterapija Maribor Šentiljska cesta 37c, 2000 Maribor [email protected]

Spoštovani!
Po vašem opisu se najbolj nagibam v “vašo” smer. Verjetno ste razdražili hrustanec medialne sezamoidke (podobno kot lahko razdražimo pogačico pri daljši hoji po bregu navzdol- gre za isti tip kosti).
Stvar je seveda tečna saj je nekako treba hoditi, zdravljenje pa zahteva razbremenjevanje, (relativno) mirovanje in protivnetne ukrepe.
Seveda naj ne bi bila cel dan nan nogah???- poskusite s sedenjem, če je to izvedljivo ali vsaj veliko krat se usedite. Mehki vložki (ali obutev tipa Crocs) Lahko mažete lokalno, še bolje lokalno hladite. Priporočam 2-3 tedensko kuro z nesteroidnimi analgetiki (Brufen, Ketonal, Nalgesin in podobni, če vaš želodec to dovoljuje. Lokalno obsevanje /magnet, diadinator, kasneje LASER… Postopno raztezne in krepilne vaje.
Če se zadeva ne umiri so možne še infiltacije=”blokade”, ki pa zahtevajo že bolj rigorozno mirovanje – razbremenjevanje. …..
Kakor koli okrevanje bo dolgotrajno in se bo vračalo (ne nujno vedno v hudi obliki!) tako, da bodite tudi vi vztrajni in potrpežljivi.

New Report

Close