Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Bolečine v sklepih in mišicah Beleča stopala ko vstanem

Beleča stopala ko vstanem

Spoštovani,

zjutraj in podnevi, ko po daljšem sedenju vstanem me boli celotna površina obeh stopal.
Ko se razhodim bolečina izgine vendar pa je že več mesecev prisotna.
Ob masaži stopal čutim bolečino povsod po stopalu in tudi okrog pete.

Moj prag bolečine je precej visok zato se nisem preveč obremenjevala, sedaj pa traja že tako dolgo (cca 3 mesece), da je postalo zaskrbljujoče hkrati pa tudi kakšnega fizično obremenitvenega razloga ni za bolečine.
Moje delo je precej sedeče, telo pa razgibavam le s sprehodi. Stara sem 39 let, visoka 157 in težka 52 kg, brez otrok.
Prosim za pomoč.
Hvala

Pozdravljeni,

hvala za zaupanje. Najverjetneje gre za plantarni fasciitis oziroma za vnetje tetive stopalnega loka. Zakaj to nastane… možnosti je več: ali nimate dovolj raztegljivih/prožnih mečnih mišic, imate večjo pronacijo stopala (stopalo zvrnjeno proti sredini), morda celo neprimerno obutev. Včasih pride tudi do draženja omenjene tetive, zaradi trna v peti.
V domačem okolju priporočam obutev z blaženjem, počitek s hlajenjem stopala, masiranje stopala. Vsekakor obiščite fizioterapevta, da se posvetujete o možnostih zdravljenja, saj boste s pomočjo strokovnjaka za okrevanje potrebovali bistveno manj časa.

Več korsitnih informacij si lahko preberete tudi tukaj:
http://www.fizioterapija-z-ajdo.si/plantarni-fascitis-dnevno-masiranje-iritira-fascijo/

Lep pozdrav,

Ajda Kolmančič, dipl. fiziot., trigger point terapevt, obravnava po metodi Cyriax in IASTM Fizioterapija z Ajdo - Fizioterapija Maribor Šentiljska cesta 37c, 2000 Maribor [email protected]

Spoštovani!
Strinjam se, najverjetneje gre za plantarni fascitis. To je razdražena vezivna plošča na podplatu, ki kot tetiva na loku preprečuje, da bi se stopalo “sesedlo” oz. povsem sploščilo medtem ko na njem stojimo oz. hodimo. Praviloma ji pri tem pomagajo mišice, ko pa te popustijo je vsa “odgovornost” na tej plošči in prej ali sle se razboli. Hočem povedati, da se je to pripravljalo dal časa-leta en krat se pa pokaže.
Tudi okrevanje je dolgotrajno: raztezne in krepilne vaje za mišičje stopal in goleni, hlajenje po naporih, izmenične kopeli, masaže, obsevalna terapija, vložki, ki podpirajo stopalne loke (predvsem vzdolžnega),.. Ob hujših bolečina tudi analgetiki. Posvetujte se s fizioterapevtom, če ne bo šlo pa le k vašem zdravniku in nato morda naprej.
Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Najlepše se zahvaljujem za oba odgovora

Ajda
Kolmančič ter
Andrej
Prlja
Se trudim in sama masiram ter razgibavam stopala, saj menim da je bolečina zaenkrat obvladljiva.
Skrebelo pa me je ker sem nekje prebrala da bolečina zjutraj lahko nakazuje na artritis. Se bom pa sigurno posvetovala še z zdravnikom, če se bo bolečina stopnjevala.
Hvala še enkrat 🙂

New Report

Close