Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Bolečine v sklepih in mišicah Hallux valgus sin – po.op. težave

Hallux valgus sin – po.op. težave

Pozdravljeni,
10.januarja sem bila že drugič operirana na levi nogi. Narejena je bila osteotomija tipa Scarf, spremenjen kot DMA, nameščena dva vijaka na palcu in zatrditev sklepa na drugem prstu s KŽ. Naslednjih 6 tednov sem hodila s pomočjo bergel in čevlja. Prvi prevez po tednu dni (!?) je izkazal močno nekrozo po celotni dolžini reza, rana je še danes nezaceljena. Pred 2 tednoma je operater po pregledu ocenil, da je korekcija klinično sprejemljiva in zaključil zdravljenje.
Danes bi naj pričela s fizioterapijo, a sem se opravičila.
Pred 4 dnevi pa so se ponovno pojavile bolečine (izrazitejše na dotik vse do narta), prsti so otečeni, modrikasto je obarvan predel palca in drugega prsta (ta je ves čas temnejše barve), hoja ni več mogoča z ravnim stopalom zaradi bolečine na podplatu pod palcem, zato stopalo obračam na zunanjo stran, ponovno nosim čevelj tudi doma, celo z berglami si ponovno pomagam. Ves čas, odkar postopoma obremenjujem nogo imam občutek, kot da imam v predelu pod drugim prstom vstavljeno ‘žico’, ki se mi ob hoji premika in me ob vsakem koraku ‘pika’, celo stopalo je kot kepa svinca, prsti pa kot da bi bili zvezani.
Danes sem zato pod nujno šla na pregled k operaterju. Opravili so RTG sliko, ki je pokazala, da se je palec od januarja že ponovno ukrivil v levo, vidna sta dva vijaka v palcu, vstavljene nimam nobene žice in ni mogoče ugotoviti, kaj mi povzroča navedene težave na ”plantarni strani II.MTP sklepa” zadnje dni.
Svetovali so mi več mirovanja v naslednji dneh (čeprav še vedno veliko počivam in upoštevam vsa navodila ves čas), Nalgesin in ponoven pregled pri operaterju, če v tednu dni stanje ne bo boljše.
Do sedaj sem se obremenjevala z vidno težavo, to je zaceliti rano, a me ta nevidna notranja zdaj bolj skrbi.
Zanima me vaše mnenje.
Kaj mi povzroča občutek ‘pikanja’?
Zakaj oteklina, obarvanost, bolečina?
Bi morda CT ali kak drug aparat pokazal izvor?
Za odgovor se v naprej zahvaljujem,
zaskrbljena Štajerka

Pozdravljeni,

to vprašanje je res za zdravnika. Iz opisanega lahko le sklepam, da gre za razvoj kakšnega Sudeck sindroma, ki pri vaših težavah ni redkost. Več si ne bi upala trditi. Obrnite se še na drug forum, sicer pa hvala za zaupanje.

Lep pozdrav,

Ajda Kolmančič, dipl. fiziot., trigger point terapevt, obravnava po metodi Cyriax in IASTM Fizioterapija z Ajdo - Fizioterapija Maribor Šentiljska cesta 37c, 2000 Maribor [email protected]

New Report

Close